Naga MarketsCi Games zamierza przeprowadzić emisję akcji
Marek Tymiński, prezes CI Games.

W poniedziałek po zakończeniu giełdowej sesji, spółka Ci Games opublikowała komunikat, o planowanym podwyższeniu kapitału. Producent gier chce pozyskać środki od inwestorów. W informacji ze spółki można doczytać, że minimalna wartość zapisu wynosi 0,5 mln zł. Pierwszeństwo będą mieli akcjonariusze, którzy posiadają co najmniej 0,25% akcji. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu walorów będzie Trigon Dom Maklerski.

  • Ci Games planuje podwyższenie kapitału spółki w ramach emisji nowych akcji.
  • W zapisach będzie pośredniczyć Trigon Dom Maklerski.
  • Walory Ci Games tanieją we wtorek przed południem o 3,2%, a kurs oscyluje w okolicach 1,45 zł.

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Ci Games nie planował podwyższenia kapitału spółki

Marek Tymiński, prezes Ci Games wielokrotnie podkreślał, iż nie planuje podwyższać kapitału spółki. Zmienił zdanie w momencie możliwości pozyskania istotnego akcjonariusza.

Nie miałem planów podwyższenia kapitału o czym mówiłem na ostatniej konferencji dla inwestorów. Do zmiany decyzji przekonał mnie znany fundusz inwestycyjny, który zgłosił wyraźne zainteresowanie dołączeniem do grona akcjonariuszy. Fundusz jest gotów objąć znaczną część emisji przekraczając jednocześnie udział 5 proc. w akcjonariacie spółki. Dzięki temu na obecnym etapie będziemy mogli prowadzić prace produkcyjne nad dwoma naszymi kluczowymi markami, w tym nad projektem „Lords of the Fallen 2″, bez udziału współwydawcy. Pozwoli nam to na pozostawienie po stronie spółki znacznie większej część zysku z każdego z projektów.” – powiedział w komunikacie Tymiński

Prezes zadeklarował przy okazji objęciu pakietu akcji spółki za 500 tys. zł., a także objęcie wszystkich posiadanych przez siebie walorów lockupem na 6 miesięcy.

Zobacz również: Biomed-Lublin zamierza przekazać lek na COVID-19 do badań już w październiku br.

Walory spółki korygują po dynamicznych wzrostach

Akcje Ci Games w ostatnich miesiącach bardzo mocno drożały. Spółka informowała o dobrej sprzedaży gry Sniper Ghost Warrior Contracts, dodatkowo na giełdzie panowała moda na spółki gamingowe. W porównaniu z dołkiem bessy z połowy marca, kiedy walory spadły poniżej 0,4 zł. obecnie są na poziomie o ponad 250% wyższym, a dodać tutaj należy, że walory od szczytu spadły już o blisko 30%.

Obecnie walory konsolidują na poziomie w okolicach 1,5 zł., a handel odbywa się przy mniejszych obrotach. Wydaje się, że korekta powoli dobiega końca. W przypadku utrzymania wsparcia powyżej 1,4 zł. najprawdopodobniej walory w niedalekiej przyszłości mogą powrócić do wzrostów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here