Naga Markets

CI Games z mocnymi wzrostami na początek 2022. Szacunkowe przychody wynoszą 105 mln złStudio gaminowe CI Games poinformowało dziś inwestorów, że ich szacunkowe przychody za rok 2021 wyniosły 105 mln zł, co jest podstawą dzisiejszego optymizmu na walorach spółki. Akcje CI Games zyskują obecnie ponad 2,5%, kontynuując w ten sposób wzrosty widoczne od początku 2022 roku.

CI Games z mocnym początkiem roku

W trakcie dzisiejszej sesji CI Games notuje wzrosty swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie 2,51%, co oznacza wzrost o 0,044 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 1,75  zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 1,79 zł, co oznacz kontynuacje tegorocznych wzrostów na spółce.Tłem do dzisiejszego pozytywnego sentymentu na walorach spółki są m.in. szacunkowe skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej CI Games S.A. za 2021 rok. Warto jednak wskazać, że bycze sentymenty widoczne są na spółce od początku 2022 roku, a wycena wzrosła w tym czasie o blisko 20 groszy na walorze.

Patrząc na notowania CI Games z szerszej perspektywy wskazać należy, że na początku 2021 roku wyceniani byli oni na ok. 1,41 zł, tak więc ubiegły rok zakończyli oni na plusie, choć nie na nadzwyczajnie dużym (względem chociażby szerokiego rynku WIG).

Warto jednak dodać, że w szczytowym momencie ubiegłego roku ich wycena wynosiła 1,926 zł, natomiast w roku 2020 w szczycie notowań z lipca ich wycena przebiła poziom 2 zł, osiągając 2,14 zł w trakcie sesji z 16 lipca 2020 roku. Równocześnie obecne wyceny dalekie są od poziomów obserwowanych jeszcze w 2016 roku, kiedy to wycena przewyższała 3 zł za walor.

105 mln zł skondolidowanych przychodów

– Zarząd spółki CI Games S.A. z siedzibą w Warszawie (“Spółka”) po zapoznaniu się ze wstępnymi danymi finansowymi za 2021 rok przekazuje do publicznej wiadomości, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej CI Games S.A. za 2021 rok szacowane są na 105 mln zł. – informuje spółka w komunikacie 2/2022.

– Jestem bardzo zadowolony z wyników sprzedaży osiągniętych w 2021 r. W największym stopniu wpływ na wyniki miała premiera i sprzedaż gry SniperGhost Warrior Contracts 2. Cieszy mnie również istotny poziom przychodów ze sprzedaży back katalogu. – komentuje Marek Tymiński, prezes zarządu CI Games.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pge notowania | kurs euro prognozy na najbliższe dni | amica notowania | giełda lotos | intercars akcje notowania | kghm giełda | bitcoin system |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here