Naga MarketsCI Games odnotował 8,1 mln zł skonsolidowanej straty netto w I-II kw. 2019 r. wobec 9,95 mln zł straty rok wcześniej. Spółka zanotowała stratę netto, wynikającą z malejących przychodów z dotychczasowego portfolio gier oraz dodatkowych kosztów marketingu związanych z premierą nowej gry.


  I poł. 2019 r. I poł. 2018 r.
Strata operacyjna -7,82 mln zł -7,03 mln zł
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży 7,16 mln zł 13,18 mln zł
Strata netto w ujęciu jednostkowym -6,98 mln zł -9,51 mln zł

Główny wpływ na wyniki finansowe Grupy miały cykl życia produktów i zwiększone nakłady marketingowe związane z przygotowaniem do premiery. W bieżącym roku przychody były wygenerowane głównie przez sprzedaż gier z serii ‘SGW’ oraz ‘Lords of the Fallen’ – poinformował prezes spółki.

Premiera najnowszej odsłony Snipera odbędzie się w okresie przedświątecznym. Będziemy z nią dobrze widoczni na półkach sklepów na całym świecie, poprzez naszą własną dystrybucję w USA oraz sieć międzynarodowych partnerów dystrybucyjnych – dodał.

Orbex

Kurs akcji rośnie ponad 6 procent

Akcje spółki CI Games rośnie dziś ponad 6 procent pomimo słabych wyników w pierwszej połowie 2019 roku. Kurs oscyluje między poziomem wsparcia 0,70 zł, a oporem 1,25 zł. Wolumen w trakcie dzisiejszej sesji do południa przekroczył 1,5 mln. Kapitalizacja spółki wynosi 159 mln zł, a wartość księgowa 65 mln zł.

ci games
xStation XTB

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro pod presją podaży! Czy nowy tydzień przyniesie umocnienie EUR?
Następny artykułJak bezpiecznie zaciągnąć pożyczkę ratalną?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here