Naga MarketsCI Games wydłużył finansowanie kredytowe o wartości 15 mln zł CI Games podpisał aneks do umowy kredytu odnawialnego z mBank S.A. w zakresie zwiększenia wysokości kredytu odnawialnego o 15 mln zł. Pozyskane finansowanie może zostać wykorzystane przy realizacji trzech projektów w tym Sniper Ghost Warrior Contracts 2 oraz Lords of the Fallen 2.

Pozyskane finanse przeznaczone zostaną na realizację kolejnych projektów

Cieszę się, że podpisaliśmy aneks do umowy kredytowej. Finansowanie przez bank mimo trwającej wciąż pandemii jest nadal atrakcyjne kosztowo. W najbliższych miesiącach będziemy prowadzić dalsze rozmowy dotyczące finansowania w kolejnych latach. Możliwe jest, że jego poziom kolejny raz może istotnie się zmniejszyć. Ostateczne decyzje podejmiemy najprawomocniej w IV kwartale 2020. – komentuje Marek Tymiński, prezes CI Games.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oprocentowanie kredytu oparte jest o stawkę WIBOR 1M oraz 2,7 pkt. proc. marży. Zabezpieczenia spłaty kredytu są typowe dla tego typu umów i obejmują zastaw finansowy na rachunkach spółki w mBanku oraz oświadczenie o poddaniu się egzekucji. Jednocześnie Marek Tymiński, prezes CI Games, zobowiązany jest posiadać minimum 52.663.570 akcje spółki, stanowiące 32,52 proc. liczby głosów w akcjonariacie.

United Label, globalna platforma wydawnicza z Grupy CI Games, prowadzi emisję akcji, z której chce pozyskać 4,4 mln zł na finalizację prac nad aktualnym portfolio wydawniczym oraz dalszą jego rozbudowę. Spółka z sukcesem zakończyła I transzę emisji akcji, z której pozyskała 3 mln zł. Zapisy w II transzy startują 1 lipca o 10:00, szczegóły oferty zostaną zaprezentowane na CrowdConnect.pl.

Wierzymy w dalszy rozwój United Label, po udanej emisji nadal będziemy większościowym akcjonariuszem z prawie 80-cio proc. udziałem w kapitale i głosach na Walnym Zgromadzeniu, a wyniki spółki będziemy konsolidować w sprawozdaniu Grupy Kapitałowej CI Games. – dodaje Marek Tymiński.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here