Naga MarketsGrupa CI Games, wypracowała w I półroczu br. ponad 27 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. To wynik prawie czterokrotnie wyższy w porównaniu do osiągniętego w analogicznym okresie ubiegłego roku. Od stycznia do czerwca br. skonsolidowany zysk brutto wyniósł ok. 5,8 mln zł i został pomniejszony głównie o niegotówkową zmianę sald podatku odroczonego w wysokości 1 mln zł. Zysk netto w tym czasie osiągnął poziom ponad 4,7 mln zł, w porównaniu do straty w pierwszym półroczu 2019 roku.

CI Games wypracowało w I półroczu br. ponad 27 mln zł przychodów netto ze sprzedaży

Przychody netto ze sprzedaży Grupy w okresie 12 miesięcy, od lipca 2019 do czerwca 2020, wyniosły ok. 67,4 mln zł. Zysk brutto w tym czasie wyniósł ponad 14 mln zł i został pomniejszony głównie o niegotówkową zmianę sald podatku odroczonego w wysokości 4 mln zł. W okresie 12 miesięcy, od lipca 2019 do czerwca 2020, zysk netto Grupy wyniósł 10 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Jestem zadowolony z wyników grupy CI Games za pierwsze półrocze 2020. Ostatnie 12 raportowanych miesięcy to bardzo dobry okres zarówno pod kątem rozwoju spółki jak i wyników finansowych. Wypracowane przychody ze sprzedaży na poziomie 67 mln zł oraz 10 mln zł zysku netto za ten okres jasno pokazują, że skutecznie realizujemy naszą strategię. Podkreśla to również, że Spółka ma solidne fundamenty do dalszego rozwoju i jednocześnie dodaje nam jeszcze więcej wiary w nasze ambitne plany – mówi Marek Tymiński, prezes CI Games.

Spółka prowadzi prace nad Sniper Ghost Warrior Contracts 2, Lords of the Fallen 2 oraz kolejnym projektem związanym z serią SGW. 24 sierpnia Zarząd CI Games podjął uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego Spółki w granicach kapitału docelowego, w drodze emisji do 21 mln akcji zwykłych na okaziciela serii I.

Cena minimalna została ustalona na poziomie nie niższym niż 1,20 zł. Pozyskane środki z emisji Spółka planuje przeznaczyć na finansowanie obecnych projektów, w tym Lords of the Fallen 2, zamiast potencjalnego finansowania ze strony współwydawcy, z którym prowadzi negocjacje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDAX zamknął się niemal 1% wyżej, CAC40 zyskał 0,8%, a FTSE100 dodał 0,14%
Następny artykułKurs PKN Orlen stale w zakresie 54 zł za akcję. Spółka z szansą na dalsze wzrosty
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here