Naga MarketsCI Games z dumą ogłasza otwarcie Hexworks, nowego studia produkującego gry video, które będzie zlokalizowane w Barcelonie i Bukareszcie. Załoga Barcelony otworzyła drzwi na początku marca, a kilka tygodni później zrobił to zespół w Bukareszcie. Zespół weteranów od pół roku pracuje wspólnie nad swoim debiutanckim tytułem – Lords of the Fallen 2. Gra RPG akcji osadzona w świecie fantasy jest przeznaczona na konsole następnej generacji oraz platformę PC.

CI Games z dumą ogłasza otwarcie Hexworks

– Minęło sporo czasu odkąd zaczęliśmy prace koncepcyjne nad Lords of the Fallen 2 oraz produkcję samej gry. Ciesze się, że dziś możemy ogłosić nowe studio, które pracuje nad tym tytułem już od pół roku i poczyniło przy nim znaczące postępy – mówi Marek Tymiński, prezes CI Games. – Nie chcieliśmy o tym publicznie mówić więcej, zanim nie zbudujemy głównego zespołu, nie uzgodnimy szczegółów pierwszego projektu i nie posuniemy się istotnie naprzód z jego wizją. Dziś mamy ten ważny etap za sobą, więc przyszedł odpowiedni moment aby oficjalnie to ogłosić – dodaje.

Dyrektor Kreatywny Cezar Virtosu i Producent Wykonawczy Saul Gascon kierują zespołem Hexworks, w skład którego obecnie wchodzi ok. 25 osób, wśród nich weterani z doświadczeniem w tworzeniu gier AAA. Hexworks przyjmuje nieco bardziej niezależne podejście do tworzenia gier niż ogromne studia. Powstające w nim projekty będą koncentrować się na grach fabularnych o wysokiej jakości wykonania w kategorii AA+.

– Sam, jako oddany gracz, czuję kiedy twórcy są pasjonatami tworzonych przez siebie gier. I o to właśnie chodzi w naszym studio – mówi Producent Wykonawczy Saul Gascon. – Zebraliśmy silny zespół starszych rangą deweloperów z głęboką fascynacją dojrzałymi grami fantasy. Nasz rozwój był intensywny, szczególnie w sytuacji globalnego lockdownu, ale pracując ramię w ramię z Cezarem Virtosu i Markiem Tymińskim, zebraliśmy świetny zespół. Nie mogę się doczekać, aby podzielić się większą dawką informacji na temat studia i pokazać nad czym pracujemy – dodaje.

Debiutem studia będzie Lords of the Fallen 2. Zespół Hexworks ma nadzieję, że gra stanie się jego mocnym filarem i pokazem umiejętności zespołu. Lords of the Fallen 2 będzie przejściem od oryginalnego power fantasy do dark fantasy. Sequel będzie również o wiele bardziej wymagającym od strony walki z przeciwnikami, na co szczególnie liczą społeczności Soulsborne i Souls-like.

– Przez wiele miesięcy nasza trójka pracowała nad zdefiniowaniem i określeniem zakresu projektu, aby znaleźć odpowiednio unikalne DNA, które umożliwi pozyskanie odpowiedniego zainteresowania ze strony graczy ale również pozostanie w sferze wykonalności – mówi Cezar Virtosu, Dyrektor Kreatywny Hexworks.

– Zdalne opracowywanie gier koncentrujących się na walce jest wyzwaniem, ale równoważy to łatwość kontaktu i pracy z wielkimi fanami soulsborne rozproszonymi po całym świecie. Jest to świetna mieszanka produkcji niezależnej i pracy z graczami, ponieważ nie jesteśmy dużym koncernem produkcyjnym i wszyscy pochodzimy z okopów tego gatunku, dlatego też, niezależnie od narodowości, mówimy tym samym językiem gry. Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do naszej misji i dążymy do zapewnienia twórczo naładowanej rozgrywki w ramach gatunku – dodaje.

Od lewej: Saul Gascon, Marek Tymiński, Cezar Virtosu

Hexworks koncentruje się na rozwoju gier w ramach globalnej struktury CI Games i opartych o IP spółki matki. W dużej mierze finansowanie pierwszego projektu Hexworks – Lords of the Fallen 2 – będzie pochodzić ze środków pozyskanych z przeprowadzonej pod koniec sierpnia br. emisji akcji, w ramach której Spółka pozyskała od dużych inwestorów ponad 25 mln zł – Jestem bardzo zadowolony z dużego zainteresowania inwestorów naszą spółką. To bardzo dobra wiadomość dla CI Games jako dewelopera posiadającego studia w kilku lokalizacjach w Europie – komentuje Marek Tymiński, prezes CI Games.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs funta GBP/PLN silnie spada. Euro, frank i dolar odrabiają poniedziałkowe spadki
Następny artykułKryptowaluty pomogły polskim hakerom. Okradli 70 klientów banków
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here