Naga Marketsci gamesDotychczasowa sprzedaż gry “Sniper Ghost Warrior Contracts” oraz zaktualizowane projekcje dalszej sprzedaży gry w kolejnych latach pokazują wysoką rentowność projektu, poinformował ISBtech prezes CI Games Marek Tymiński.

Projekt z wysoką rentownością, oczekiwania na więcej

Mamy ponad 1 mln zapisów na wishlist na Steam łącznie na gry z naszego katalogu, w tym istotna część przypada na ‘SGW Contracts’. Należy jednak pamiętać, że to konsole stanowią znacznie większy udział w naszych przychodach z globalnej sprzedaży cyfrowej – powiedział ISBtech Tymiński.

Zaznaczył, że sprzedaż cyfrowa SGW3 była istotna nie tylko przez pierwszy rok, ale przez kolejne i wciąż dziś generuje dalsze przychody.

SGW Contracts’ zostało znacznie lepiej przyjęte przez graczy i jest to pozytywnie widoczne w sprzedaży tej gry. Stąd spodziewamy się również dłuższego cyklu życia tej gry. Dotychczasowa sprzedaż ‘SGWC’ oraz nasze zaktualizowane projekcje dalszej sprzedaży gry w kolejnych latach pokazują wysoką rentowność projektu. To całkowicie zaprzecza pojawiającym się gdzieniegdzie plotkom o rzekomo średnio udanej premierze ostatniej gry, co – w mojej ocenie – może wynikać z błędnych oczekiwań budowanych na informacjach o błyskawicznych zwrotach inwestycji z gier, które kosztują kilkaset tysięcy złotych w produkcji i do których wystarczy sprzedaż kilku tysięcy sztuk, aby zwrócić ich koszt. Giełdowi inwestorzy CI Games mają akcje dobrej, zdrowej spółki, która ostatnią premierą pokazała, że skutecznie realizuje nową strategię – dodał prezes.

Te artykuły również Cię zainteresują

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

Sebastian GawłowskiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here