Naga Markets

CI Games oczekuje wejścia do obrotu na giełdzie w Londynie jeszcze w tym rokuCI Games oczekuje wprowadzenia akcji do obrotu na giełdzie w Londynie jeszcze w tym roku, poinformował CFO spółki David Broderick.

“Wciąż trwa przegląd opcji strategicznych (rozpoczęty w połowie 2021 roku), w ramach którego zdecydowano się na dual listing na giełdzie w Londynie. Wprowadzenie do obrotu ma nastąpić jeszcze w tym roku” – powiedział Broderick podczas webinaru Strefy Inwestorów.Ocenił, że ma to dla producenta gier sens oraz wynika ze strategii i międzynarodowego charakteru spółki.

“Chcemy pozyskać dostęp do globalnych inwestorów. Musimy więc wychodzić na nowe rynki. Kiedy będziemy mieli nowe informacje w tej kwestii, to je ogłosimy. Dual listing na giełdzie w Londynie ma sens, bo jest tam między innymi duże zrozumienie biznesu związanego z grami” – podsumował Broderick.

W marcu CI Games podało, że powołało bank inwestycyjny Joh. Berenberg, Gossler & Co. na doradcę finansowego spółki w związku z prowadzeniem potencjalnego procesu dual listingu akcji spółki na rynku kapitałowym prowadzonym przez Londyńską Giełdę Papierów Wartościowych.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułHuuuge prowadzi testy 40 nowych gier w bieżącym roku
Następny artykułNa rynku złota odbicie po przecenie o 13% w ciągu ostatnich 2,5 miesięcy
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here