Naga MarketsCI Games nie planuje wypłaty dywidendy przed 2024 r.Warszawa, 22.11.2021 (ISBnews) – CI Games zakłada wypłatę dywidendy nie wcześniej niż w 2024 r. i nie planuje podwyższenia kapitału, poinformował prezes Marek Tymiński.

“Nie znamy jeszcze odpowiedzi na to pytanie. Jest to możliwe, ale myślę, że najwcześniej będzie to miało miejsce w 2024 roku, nie przed 2024” – powiedział Tymiński, zapytany podczas wideokonferencji o możliwość wypłaty dywidendy przez spółkę.Zapowiedział też, że CI Games nie planuje podwyższenia kapitału, a w przypadku zwiększenia potrzeb finansowych, może skorzystać z finansowania bankowego.

“Nie planujemy podwyższenia kapitału [na kolejne gry]. Mamy silną pozycję gotówkową. (…) w przypadku, gdybyśmy potrzebowali więcej funduszy – z jakiegokolwiek powodu – to myślę, że skoro nie mamy żadnych pożyczek itp., to z takimi liczbami jesteśmy absolutnie komfortowo przygotowani na finansowanie z banków, jeśli będziemy tego potrzebować. Może to być finansowanie krótkoterminowe. Nie planujemy, więc podwyższenia kapitału” – powiedział prezes.

W I-III kw. 2021 r. spółka miała 26,43 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 5,1 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2021 r. wyniósł 24,35 mln zł wobec 6,01 mln zł zysku rok wcześniej.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here