Naga MarketsMarek Tymiński, prezes CI Games.

Wydawca oraz producent gier CI Games, posiadający na swoim koncie takie tytuły jak The Lords of the Fallen oraz Sniper Ghost Warrior rozpoczyna emisję akcji, której celem jest pozyskanie 10 milionów złotych celem wsparcia marketingu, rozszerzenia portfolio wydawanych gier oraz zwiększenia zespołu deweloperów. Zapisy na akcje mają trwać do 10 czerwca, a w ramach emisji na rynek trafi 12 milionów nowych akcji.


CI Games wyemituje 12 milionów nowych akcji, 8% istniejących

Według memorandum informacyjnego, CI Games chce wyemitować 12 milionów nowych akcji, co będzie stanowić 8% obecnej puli. Spółka zakłada jednocześnie trzy główne cele emisyjne, w tym:

  • Wzrost zatrudnienia w wewnętrznym studiu produkcji gier
  • Wsparcie promocji gry Sniper Ghost Warrior Contracts oraz gier wydawanych pod marką United Label
  • Zakup kolejnych licencji w zakresie działalności wydawniczej

„Dzięki pozyskaniu środków finansowych chcemy przyspieszyć rozwój Grupy i zwiększyć skalę naszej działalności. Część środków przeznaczymy na rozwój warszawskiego studia, które będzie prowadzić prace produkcyjne związane z serią Sniper Ghost Warrior oraz sequelem Lords of the Fallen. Jednocześnie chcemy poszerzyć portfolio wydawnicze o kolejne tytuły. Obecnie prowadzimy obiecujące rozmowy dotyczące kilku gier, których premiera planowana jest na lata 2020-2021” – komentuje decyzję Marek Tymiński, prezes CI Games.

Akcje są oferowane z wyłączeniem prawa poboru (z zastrzeżeniem ograniczonego prawa pierwszeństwa). Cena minimalna wynosi 0,9 zł, a maksymalna 1 zł na akcję. Łączne koszty emisji oszacowano na 200 tysięcy złotych.

Zapisy na akcje są przyjmowane przez domy maklerskie w ramach konsorcjum, w jego skład wchodzą DM PKO BP, CDM Pekao, DM mBanku, Noble Securities, Trigon DM, DM BOŚ, DM Millennium oraz DM BDM. Oferta podzielona jest na dwie transzę: otwartą oraz transzę z prawem pierwszeństwa. W pierwszej dostępnych jest 11 milionów akcji z możliwością nabycia przez każdego inwestora, natomiast pozostały 1 milion trafi najpierw do tych inwestorów, którzy posiadali co najmniej 0,25% akcji spółki w dniu podjęcia decyzji o emisji nowych akcji.

Inwestorzy, którzy w następstwie Zapisów złożą zlecenia kupna z limitem ceny wyższym niż Cena Emisyjna mają pierwszeństwo w realizacji zlecenia, tj. zlecenia zostaną zrealizowane bez redukcji. W przypadku zleceń kupna z limitem ceny równym Cenie Emisyjnej nastąpi w Transzy Otwartej proporcjonalna redukcja, a w Transzy z Prawem Pierwszeństwa w Obejmowaniu Akcji nastąpi alokacja z uwzględnieniem Prawa Pierwszeństwa w Obejmowaniu Akcji.

Zobacz również: CI Games zyskuje ponad 10% dzięki jednej umowie dot. SGWC

Emisja akcji przyspieszy realizację planów na 2019 rok

10 milionów złotych pozyskane w ramach emisji akcji pomoże również przyspieszyć realizację założonych na ten rok celów. Wśród nich znalazły się następujące założenia:

  • Premiera Sniper Ghos Warrior: Contracts
  • Premiera 2 gier w modelu wydawniczym (Roki, Eldest Souls)
  • Pozyskanie kolejnych tytułów w modelu wydawniczym
  • Kontynuacja prac nad Lords of the Fallen 2

„Nasz zespół jest zmotywowany i ciężko pracuje nad projektem najnowszej gry snajperskiej. Tym razem nie zaczynamy całkowicie od nowa. Bazujemy na tym co stworzyliśmy przy pracy nad poprzednią częścią serii, ulepszając jednocześnie poszczególne systemy. Dzięki temu zespół może dużo więcej czasu poświęcić na pracę nad kontentem związanym z nową grą” – poinformował Marek Tymiński, prezes CI Games.

Sniper Ghost Warrior Contracts zadebiutuje w wersji na konsole oraz PC już w 2019 roku. Obecnie zespół deweloperski pracujący nad grą jest na etapie alfa. Wszystkie mapy są grywalne i można przejść całą grę od początku do końca. Najbliższe miesiące upłyną na dopracowaniu projektu.

CI Games na GPW powyżej ceny emisyjnej

Przed środowym otwarciem GPW, notowania CI Games znajdują się w okolicach 1,10 zł, czyli o 10% powyżej maksymalnej ceny emisyjnej. W związku z tym emisja może cieszyć się sporym zainteresowaniem, dając szanse inwestorom do arbitrażu.

Na wykresie CI Games zaznaczono minimalną i maksymalną cenę emisyjną

CI Games to globalny wydawca, deweloper i dystrybutor produktów z zakresu rozrywki interaktywnej. CI Games ma siedzibę w Warszawie oraz biuro w Nowym Jorku, z którego prowadzi działalność w Ameryce Północnej i Południowej. Spółka została utworzona w 2002 r., a jej akcje są notowane na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here