Naga MarketsCI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych.

cigames
źródło xStation 5

Notowania spółki w ostatnich latach nie wyglądają najlepiej i w tym okresie zyskała ona dość spekulacyjny charakter. Objawia się to nagłymi, skokowymi zmianami ceny, które nie powoduje powstawania trwalszych trendów. Powody to przede wszystkim słabe wyniki. Mamy już pięć kwartałów z rzędu z niższymi przychodami oraz sporą stratę w drugim kwartale ubiegłego roku. Odrobinę lepiej wyglądał trzeci kwartał, aczkolwiek także była to strata netto. W sumie za trzy kwartały mamy już niemal 12 mln zł starty. Bieżący rok to w dużej mierze dwa kluczowe projekty, są to kolejna odsłona „Sniper: Ghost Warrior” oraz powrót do marki „Lords of the Fallen”.

Obie gry zdobyły wcześniej swoich fanów, także nie najgorzej się sprzedawały. Warto także wspomnieć o United Label czyli nowej platformie, która ma zająć się wydawaniem produkcji zewnętrznych producentów. Spółka już podpisała umowy z czterema studiami deweloperskimi. CI Games planuje wydanie dwóch gier w 2019 roku oraz kolejnych dwóch w 2020 roku. Warto także wspomnieć, że spółka przechodzi restrukturyzację. Zespół pracowników zmniejszył się z ponad 100 do około 30 osób. Z wypowiedzi władz firmy płynie optymizm co do przyszłych wyników. Wydaje się, że właśnie przeprowadzone zmiany, w tym modelu biznesowego np. korzystanie z zewnętrznych deweloperów, także szukanie talentów poprzez nową platformę może być pozytywnie odbierane przez inwestorów. Wydaje się jednak, że aby na wykresie pojawił się trwalszy ruch wzrostowy, rynek musi otrzymać konkret w postaci udanej premiery lub raportu z lepszymi wynikami lub choćby jakieś pozytywne doniesienia o najnowszych produkcjach. Na wykresie mamy ukształtowane wsparcie i obecnie trwa kolejna próba mocniejszego odbicia od niego.

Czytaj także: PlayWay [PLW], Millenium [MIL] – Gorące spółki dnia 6.02.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here