Naga MarketsCI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r.

Spółka od dłuższego czasu utrzymywała się ponad poziomem minimum, które zostało wyznaczone po ubiegłorocznym załamaniu notowań. Okres marazmu skończył się w wakacje, kiedy cena akcji nagle zaczęła dynamicznie rosnąć. Jak się okazało, przyczyną zwyżki były informacje o wydaniu kolejnej gry “Sniper Ghost Warrior Contracts”. Była to informacja ciężkiego kalibru, coś na co akcjonariusze czekali bardzo długo. Kurs podskoczył w kilka sesji o ponad 100%, tym samym hossa producentów gier, na chwilę dotknęła także CI Games. Radość nie trwała jednak długo, w kolejnych 3 tygodniach kurs praktycznie powrócił w rejony sprzed wybicia. Można byłoby powiedzieć, że w dużej mierze jest to czysta spekulacja. Poniekąd tak, aczkolwiek spółka sama dostarczyła powodów do spadków. Wyniki za drugi kwartał przyniosły prawie 10 mln zł straty netto. Ponadto spółka poinformowała, że głosowane będzie upoważnienie zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego o 1,133 mln zł w ciągu trzech lat. Wydaje się więc, że aby cena znowu zaczęła rosnąć potrzebna byłaby jakaś pozytywna informacja. W obecnym stanie podwyższonej zmienności i tak może dochodzić do mocniejszych ruchów ceny ceny. Patrząc na samą technikę, możliwe byłoby ponowne zwiększenie aktywności popytu na obecnych poziomach. Skoro kurs odbijał się już kilka razy na tym poziomie, dlaczego miałby nie zrobić tego kolejny raz. Wydaje się jednak, że odbicia te będą raczej krótkoterminowe, a trwalszy trend może wyklarować się po doniesieniach o produkcji nowego Snipera. Mimo nieciekawych wyników, w przypadku producentów gier wycenia się głównie przyszłość, a obecnie akcjonariusze mają już na co czekać, możliwe więc, że do czasu pierwszych wzmianek o nowej grze, uda się przynajmniej utrzymać mocno uklepane dno w rejonie 0,85 zł.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – mocne wzrosty w Azji
Następny artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 18.09.2018 USD/CAD, AUD/USD i NZD/USD
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here