Naga MarketsCI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

ci games
źródło xStation 5

Spółka była w czołówce najgorętszych walorów poniedziałkowej sesji. Jej akcje drożały o niemal 8% przy najwyższych obrotach od początku maja. Powodem zwyżki okazała się informacja o tym, że spółka zawarła umowę na dystrybucję gry “Sniper Ghost Warrior Contracts” z firmą Koch Media z Austrii. Przedmiotem umowy jest dystrybucja gry na terytorium Austrii, Niemiec, Szwajcarii, krajów Beneluksu, Włoch, Hiszpanii i Portugalii. CI Games przyznał w komunikacie, że jest to najważniejsza umową dystrybucyjna jaką dotąd zawarto. Spółka pracuje nada tym aby gra była dostępna na wszystkich znaczących rynkach. Spoglądając na wykres, wydaje się, że w najbliższym czasie dojdzie do kolejnej, już szóstej od początku roku próby przełamania poziomu 1,24 zł. Mimo słabości szerokiego rynku, nie pojawia się znacząca podaż, wydaje się zatem, że istnieją szanse na w końcu udaną próbę wybicia.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: 11 BIT Studios – zyski poniżej oczekiwań ale perspektywy obiecujące

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną.

unimot
źródło xStation 5

Notowania spółki szły w górę podczas poniedziałkowej sesji o niemal 5% przy całkiem dobrych obrotach. Powodem zwyżki była publikacja raportu ze wstępnymi wynikami za kwiecień. Wynika z niego, że przychody ze sprzedaży w tym miesiącu wyniosły 356,84 mln zł co w porównaniu z poprzednim rokiem oznacza wzrost aż o ponad 50%. Warto przypomnieć, że wcześniej spółka podała równie pozytywne dane za pierwszy kwartał. 16,22 mln zł zysk netto w tym okresie wobec 1,7 mln zł straty przed rokiem musi robić wrażenie. Przychody były o niemal 200 mln zł wyższe niż rok temu. Mamy więc wyraźną poprawę, którą potwierdza raport kwietniowy. Na wykresie mamy powrót do wzrostów po mocnej korekcie do linii trendu. Wydaje się tylko kwestia czasu, kiedy kurs będzie atakować tegoroczny szczyt przy 14,85 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here