Naga MarketsCI Games [CIG], Jastrzębska Spółka Węglowa [JSW] – Gorące spółki dniaAnalitycy BM PKO BP w miniony piątek opublikowali najnowszą rekomendację dla CI Games. Spółkę wyceniają pomiędzy 245 a 324 mln zł co daje wartość 1 akcji między 1,34 zł, a 1,77 zł. Biorąc pod uwagę cenę rynkową, raport jest dość neutralny, tym bardziej, że powstał na zlecenie samej spółki. Zdaniem analityków, po zbyt ambitnej produkcji “Sniper Ghost Warrior 3”, wydaje się, że CI Games znalazło złoty środek wydając dwie ostatnie odsłony serii, czyli “Sniper Ghost Warrior Contract” (premiera w listopadzie 2019 roku) i “Sniper Ghost Warrior Contracts 2” (debiut w czerwcu tego roku).

“Spółka postawiła na produkt nienadmiernie ambitny i skupiony na aspekcie snajperskim. Podoba nam się takie podejście, pozwala trafić do pewnej niszy graczy – o czym świadczą dobre wyniki sprzedażowe i oceny gier na Steam (część I: 74 proc., cześć II: 80 proc.). Świeży debiut drugiej części, wydaje się być bardzo wyraźnym postępem w porównaniu do części pierwszej. Kolejnej odsłony z serii SGW spodziewamy się w 2024 roku” – napisano.Powrót do linii trendu

Analitycy prognozują, że w 2021 roku zysk netto spółki wzrośnie do 31,4 mln zł, a w 2022 roku obniży się do 8,8 mln zł. W 2023 roku szacują wynik netto na poziomie 24,7 mln zł. Obecnie inwestorzy mogą z nadziejami oczekiwać na debiut “Sniper Ghost Warrior Contracts 2” w wersji na platformę PlayStation 5, który odbędzie się 24 sierpnia. Na wykresie mamy dwa poziomy, przy których cena może odbić. Pierwszy to poziom poprzednich wierzchołków, a jeżeli kurs będzie nadal spadać to kolejnym jest linia trendu.

ci games


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

W kanale wzrostowym

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała w piątek, że liczy na unormowanie się cen stali, koksu czy rud oraz korzystną dla spółki zmianę trendu. “Patrząc na ceny stali, koksu czy rudy żelaza ceny węgla metalurgicznego – nie są jeszcze tak atrakcyjne, jak moglibyśmy się w tej sytuacji spodziewać. Jestem jednak przekonana, że relacje cenowe się unormują i nastąpi korzystna dla JSW zmiana trendu” – poinformowała prezes spółki. Dodała, że Grupa JSW “powoli odrabia straty” po trudnym “covidowym” roku 2020 i na bieżąco analizuje wpływ pandemii na sytuację rynkową, reaguje także na sygnały płynące od kontrahentów.

jsw

Jak podawała wcześniej spółka, produkcja koksu ogółem w I kw. 2021 r. wzrosła o ok. 11% r/r do 0,92 mln ton. Z kolei przychody ze sprzedaży koksu i węglopochodnych do odbiorców zewnętrznych sięgnęły 974 mln zł i były wyższe o 29,8%. Prezes podkreśliła też, że JSW poważnie stawia na zagospodarowanie metanu. Notowania zyskują w ostatnich dniach, czemu sprzyja sytuacja na szerokim rynku. Wydaje się, że kurs może sięgnąć górnej krawędzi kanału wzrostowego, w którym porusza się od końca marca.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here