Naga MarketsCI Games [CIG], Columbus Energy [CLC] – Gorące spółki dniaCzwartkowej przecenie na rynkach nie oparł się silnie wcześniej zyskujący producent gier CI Games. Spółka od ostatniego szczytu oddała ponad jedną trzecią wartości. Wykres tygodniowy pokazuje walkę o powrót ponad poziom szczytu z 2018 roku. Dłuższy dolny cień zamykającej się dzisiaj świecy tygodniowej zwiększy szanse na kontynuację odbicia w kolejnych dniach. Wczoraj spółka poinformowała o podpisaniu umowy z austriacką firmą Koch Media na dystrybucję gry “Sniper Ghost Warrior Contracts 2” w większości europejskich krajów.

  • CI Games z umową na dystrybucję “Sniper Ghost Warrior Contracts 2”
  • Columbus zwiększa swoje udziały w rynku

Na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Ameryki Łacińskiej grupa będzie samodzielnie wprowadzać do sprzedaży “SGW Contracts 2”, tak jak miało to miejsce przy wcześniejszych produkcjach, a kwestia dystrybucji na rynku Japonii cały czas podlega negocjacjom. Spółka prowadzi także negocjacje nad warunkami umowy współwydawniczej na grę “Lords of the Fallen 2” z dużym, globalnym graczem.

CI Games z korektą do wcześniejszego szczytu

Partner jest zainteresowany inwestycją na poziomie przekraczającym 50 mln zł w produkcję gry oraz jej współwydanie – podano w komunikacie. Gra „Lords of the Fallen” przyniosła CI Games łącznie ponad 100 mln zł przychodów ze sprzedaży i zarobiła blisko 50 mln zł.

ci games

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Columbus buduje kolejne farmy fotowoltaiczne

Próba odbicia pojawia się w piątek także na akcjach lidera mikroinstalacji fotowoltaicznych Columbus Energy. Tu korekta, nawet gwałtowna nie powinna zaskakiwać, gdyż niemal wszystko co związane z fotowoltaiką notowało ostatnio zbyt emocjonalne wzrosty. Następne dni pokażą czy była to tylko jednodniowa korekta czy jednak sektor ten będzie podlegał pewnej stabilizacji. W miniony piątek spółka podała kolejne informacje o zawartych umowach, tym razem dotyczą one nabycia 100% udziałów w spółkach Greenprojekt, Ecowolt i Sun Energy Invest.
columbus

Spółki te realizują budowy farm fotowoltaicznych w różnych miejscach i posiadają wszelkie niezbędne pozwolenia. W praktyce takie przejęcia oznaczają, że Columbus zbuduje kolejne farmy o wielkości około 20 MW łącznie, za kwotę 70 mln zł (ich szacunkowa wartość po wybudowaniu). Przejmowanie mniejszych podmiotów, które realizują budowy farm i mają wszelkie niezbędne dokumenty, wpisuje się w strategię Columbusa.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here