Naga MarketsCI Games [CIG], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaProducent gier CI Games poinformował podczas środowej sesji, że przychody ze sprzedaży najnowszej gry “Sniper Ghost Warrior Contracts 2” po 10 dniach od jej premiery są o 170% większe niż to było w analogicznym okresie po premierze “Sniper Ghost Warrior Contracts 1”. Liczba sprzedanych sztuk na PC i XBOX X/S, XBOX One oraz Play Station 4 – na wszystkich terytoriach dystrybucji w kanałach cyfrowych, w ciągu 10 dni od premiery, była o ok. 125% wyższa w porównaniu do pierwszej części gry.

“Na podstawie danych z wybranych istotnych rynków dystrybucji SGWC 2, takich jak Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, Wielka Brytania, Australia, kluczowe kraje Unii Europejskiej, Zarząd Spółki szacuje, że globalna odsprzedaż SGWC 2 na nośnikach fizycznych przez sklepy w okresie 10 dni od dnia premiery SGWC 2 jest niższa o około 15 proc. w porównaniu do wyników sprzedaży SGWC 1 na nośnikach fizycznych w analogicznym okresie po premierze SGWC 1” – dodano w komunikacie.Na ważnym wsparciu

Na wykresie pod debiut tej gry doszło do około 45% odbicia. Teraz, od szczytu z 7 czerwca kurs spada już o około 18%. Wydaje się, że strefa wsparcia jakimi są poprzednie wierzchołki przy 1,56 zł powinna w najbliższym czasie wspierać kupujących.

cigames


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Słaba reakcja nad dobre informacje

Sporo działo się wczoraj na akcjach lidera polskiego gamingu czyli CD Projekt. Inwestorzy otrzymali długo wyczekiwaną informację jaką był powrót „Cyberpunk 2077” do sklepu PlayStation Store od 21 czerwca. Przypomnijmy, że tuż po debiucie gry, spora liczba błędów, szczególnie w wersji na starsze konsole, doprowadziło do tego, że Sony zawiesiło sprzedaż gry w swoim sklepie.

cd projekt

Decyzja podjęta została po konsultacjach dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu. Patrząc na wykres można odnieść wrażenie, że spekulanci grali pod tę informację, gdyż ostatnie dni przyniosły spore odbicie. Negatywna reakcja podczas wczorajszej sesji pokazuje jednak jaki jest sentyment do spółki. Warto też pamiętać, że nadal aż 4 podmioty grają na spadek akcji CD Projektu. Kurs zdołał podejść pod poprzedni dołek i tu pojawiła się zdecydowana reakcja podażowa.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen akcje forum | kurs eur | blik co to znaczy | kryptowaluty bitcoin | akcje famur | tauron notowania | dow jones index |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here