Naga Markets

CI Games [CIG], BoomBit [BBT] – Gorące spółki dniaMimo testu ważnego oporu jakim jest długoterminowy szczyt z lipca 2020 roku, notowania CI Games nie wykazują silnej reakcji podażowej. Może to wskazywać na dobry sentyment do spółki, co stwarza szansę, że po korekcie, pojawi się próba wybicia na nowe, tegoroczne maksima. Wczoraj spółka poinformowała o wynikach za pierwsze półrocze. CI Games odnotował 13,18 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 13,59 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 11,01 mln zł wobec 17,32 mln zł zysku rok wcześniej.

Raportowany zysk EBITDA wyniósł 15,3 mln zł wobec 29,56 mln zł rok wcześniej, natomiast skorygowany zysk EBITDA sięgnął odpowiednio: 16,07 mln zł wobec 29,56 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 30,46 mln zł wobec 49,22 mln zł rok wcześniej.Bez reakcji podaży na oporze

“Z uwagi na brak premier w pierwszym półroczu br. przychody ze sprzedaży były niższe niż w analogicznym okresie ub. roku. Jesteśmy jednak bardzo zadowoleni z tych wyników, które zostały zrealizowane wyłącznie z naszego back-katalogu” – skomentował prezes CI Games Marek Tymiński.

ci games


W CFD na akcje zagranicznych spółek możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA AKCJE ZAGRANICZNE

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Układ spadkowy 

W odmiennej sytuacji technicznej jest inny producent gier – Boombit. Notowania spółki spadają od kwietnia ubiegłego roku. Łączna przecena w tym czasie sięga nawet 70%. Obecnie popyt zdaje się mieć problem z wybiciem ponad opór 13,40 zł. Podczas środowej sesji BoomBit pokazał wyniki sprzedażowe za sierpień. W tym miesiącu przychody z gier wyniosły 22,83 mln, co oznacza spadek o 15,5% m/m. Łączna liczba pobrań gier Grupy BoomBit wyniosła 24,3 mln.

boombit

XTB

“Po kilku rekordowych miesiącach, sierpniowy wynik był nieznacznie niższy, ale zgodny z naszymi przewidywaniami i jednocześnie dużo wyższy od zanotowanego rok wcześniej w tym samym miesiącu. Wśród czynników, które wpłynęły na dynamikę przychodów w sierpniu są brak istotnych nowych premier oraz specyfika wakacyjnych miesięcy” – powiedział prezes Marcin Olejarz.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here