Naga MarketsCI Games [CIG], Archicom [ARH] – Gorące spółki dniaProducent gier CI Games poinformował w miniony piątek, że jego łączne skonsolidowane przychody ze sprzedaży gry “Sniper Ghost Warrior Contracts” od daty premiery czyli 22 listopada 2019 roku do końca czerwca, przewyższyły łączne nakłady związane ze stworzeniem i wydaniem gry, w tym kosztem jej produkcji, marketingiem, kosztami wytworzenia na nośnikach fizycznych oraz opłatami licencyjnymi związanymi z silnikiem, na którym oparta jest gra.

  • CI Games przekazuje kolejne pozytywne informacje
  • Kurs spółki atakuje kluczowy opór
  • Archicom pokazuje pozytywne wyniki sprzedaży w czasie pandemii

Przy szacowanym poziomie sprzedaży gry na poziomie 51 mln zł w okresie od dnia premiery do 30 czerwca 2020 r. zysk z gry (uwzględniający wszystkie ww. koszty) szacowany jest na poziomie 3 mln zł. Zdaniem spółki, gra “Sniper Ghost Warrior Contracts” będzie miała istotny wpływ na wyniki przynajmniej do końca 2022 roku. Jest to kolejna pozytywna informacja w ostatnim czasie. Wydaje się, że obecnie inwestorzy powinni wyceniać potencjalny sukces gry „Röki”, która zadebiutuje już 23 lipca.

CI Games atakuje kluczowy opór

Wykres tygodniowy pokazuje, że zgonie z oczekiwaniami, cena wykonała korektę przy kluczowym oporze, jednak dość szybki powrót do wzrostów sugeruje, że poziom ten może zostać przełamany, a nadchodzący ważny debiut, to idealna ku temu okazja.

cigames


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Deweloperzy odrabiają straty

Wyniki sprzedażowe za drugi kwartał podał w miniony piątek popularny deweloper Archicom. Firma sprzedała 220 lokali w II kw. wobec 349 rok wcześniej, a przekazała w tym czasie 188 (wobec 730 w II kw. 2019 r.). Łącznie w I półroczu 2020r. spółka sprzedała 513 lokali, przenosząc własność 690 lokali aktami notarialnymi (rok wcześniej odpowiednio: 755 i 887). Zdaniem spółki takie wyniki w okresie pandemii są jak najbardziej pozytywne i firma dobrze wypada pod tym względem na tle konkurentów.

archicom

“Kontynuujemy działania mające na celu pozyskanie strategicznego partnera, a naszą atrakcyjność i mocną pozycję potwierdza znaczący odzew rynku. Miniony kwartał to dla nas również transakcja sprzedaży biurowca City One oraz z sukcesem uplasowane kolejne serie obligacji o łącznej wartości 27 mln zł – oba zdarzenia są dobrymi prognostykami na drugą połowę roku” – dodał prezes spółki cytowany w komunikacie. Na wykresie trwa korekta, a głównym celem powinien nadal być szczyt sprzed wybuchu pandemii.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here