Naga MarketsCI Games SA prowadzi działalność na rynku producentów i wydawców gier komputerowych na terenie kraju i za granicą.

cigames w1

Te artykuły również Cię zainteresują
Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na spółkach z GPW

Wykres tygodniowy wygląda pozytywnie. Trwa dynamiczny trend wzrostowy, podparty obrotami, nie ma żadnych sygnałów spowolnienia czy też niekorzystnych formacji świecowych. Z tej perspektywy wydaje się, że cena powinna zmierzać do strefy oporu okolic 28,90 zł lub nawet odrobinę wyżej w rejon okrągłych 30 zł.
cigames d1
Wykres dzienny także wygląda optymistycznie. Cena pnie się do góry, a korekty są dość łagodne. Aktualnie osiągnęła nowe maksima i poziom poprzedniego szczytu pełni rolę wsparcia. Jest to rejon 22 zł, gdzie również przebiega linia trendu i być może właśnie w takim miejscu warto szukać początku kolejnego impulsu wzrostowego. Warto także zauważyć, że takie impulsy często zaczynały się od formacji objęcia hossy, zaznaczonych na wykresie. Ich sprawdzalność jest bardzo wysoka w tym przypadku i obecnie wydaje się, że czekamy na kolejny impuls wzrostowy.

cigames d1 2
Na koniec potencjalny scenariusz negatywny, na wypadek pogorszenia sytuacji. Jeżeli cena przełamanie wsparcie 22 zł i linię trendu pokazaną na poprzednim wykresie, będzie to oznaczało większą korektę. W takim wypadku zacznie obowiązywać kanał wzrostowy, a końca korekty będzie można szukać w rejonie wsparcia 20 zł czyli również przy dolnej krawędzi. Na dzień dzisiejszy bardziej prawdopodobny wydaje się jednak scenariusz z kontynuacją wzrostów. O panującym trendzie piszemy dość regularnie, począwszy od 27 maja.

Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

20 KOMENTARZE

 1. >Ja tak na prawdę liczę na to że kurs akcji CI Games skoczy właśnie jakoś przed premierą SNiper: Ghost WArrior 3 albo właśnie po premierze. Wtedy my jako indywidualni inwestorzy będziemy mieli największe zyski. W tej chwili mogą być spadki i wzrosty tak na prawdę prawdziwe oblicz będzie w przyszłym roku.< też mi się w sumie tak wydaje, obecne zawirowania obojętnie w którą stronę to nie pozostają w zbyt ścisłym związku z kondycją spółki, tak to mi się jakos wydaje.

 2. Ja tak na prawdę liczę na to że kurs akcji CI Games skoczy właśnie jakoś przed premierą SNiper: Ghost WArrior 3 albo właśnie po premierze. Wtedy my jako indywidualni inwestorzy będziemy mieli największe zyski. W tej chwili mogą być spadki i wzrosty tak na prawdę prawdziwe oblicz będzie w przyszłym roku.

 3. @ Patrionette – Zdecydowanie na korzyść dla CI Games zadziałało zwycięstwo w sprawie z Namco i wpływ kupy kasy na konto spółki. Czyli jednak, no dobra, niech będzie. >>:)>> Do końca lipca będzie 26. Masz na myśli lipiec:)? Czy może jednak listopad 2015, bo się gubię?:) Nie to, zebym się czepiałą, ale kiedy czytam to wolę wiedzieć, czy dobrze widze;)) Jeśli bowiem masz na myśli lipiec, to istotnie 2016 a to by było ponizej prognz na rok obecny, bezpremierowy.

 4. @ NativeBlood – Wrócić, wróciło, i owszem. Pytanie czy na długo i co dalej. Jednym słowem pytanie o przyczynę wzrostu-powrotu. I czy faktycznie mamy do czynienia z powrotem do kursu takiego jak dziś, czy tez jest to marsz w górę – mam na myśli ten tegoroczny tylko. Zostawmy na razie rok premiery trójki w spokoju. W jakis specjalnie szybki wzrost aż na 27 jak wieszczysz, to średnio wierze, choć – delikatnie móiąc – nie mam nic a nic przeciwko.

 5. Zdecydowanie na korzyść dla CI Games zadziałało zwycięstwo w sprawie z Namco i wpływ kupy kasy na konto spółki. Co prawda byli gotowi na gorszy scenariusz i zabezpieczyli się finansowo, ale okazało się to tylko dmuchaniem na zimne. Teraz kapitał jest duży i jest co ładować dodatkowo w SGW3, a może i coś skapnie jeszcze dla późniejszego LOTF2? Zobaczymy jak to teraz sobie rozpracują, w każdym razie ostatnie wahanie już się zakończyło i znów tendencja wzrostowa. Do końca lipca będzie 26.

 6. Oczywiście, że back up zawsze się przyda, ale nawet teraz mogliśmy się przyjrzeć dokładniej schematowi postępu w przypadku kolejnego spadku, który mieliśmy w zeszłym tygodniu. Już niemal wróciło wszystko na ten sam pułap, z którego zleciało i zważywszy na poprzednie scenariusze czeka nas teraz szybki wzrost do 26-27. Oznacza to, że prawdopodobieństwo osiągnięcia rekomendowanego przez ING oraz BZ WBK 29-30 przed końcem roku wzrosło.

 7. No w porównaniu z piątkiem to istotnie poszło. Tym razem wreszcie trochę w górę, czyli istotnie miałeś rację zwracając uwagę na ten dolny cień, a szczególnie na obroty podwyższone ( ale i korekta).Co do kombinacji iitp. na naszej giełdzie, to mimo iż młodziutka jest w porównaniu z tymi “najgłównieszymi”, to nie sądzę by (uwzględniając i szanując wszelkie proporcje) działo się na niej całkiem coś innego , niż tam, gdzie papiery hulają już któryś wiek ciurkiem. Nie uwierzyłbym:) to w końcu nie j est działalność charytatywna, a nawet gdyby nią była, to wszyscy wiemy, ile w tej sferze afer:))))) No ale dobra – póki nic nie wiadomo, to niczego nie ma . I tego się trzymajmy, nie dając się zwariować.

 8. Cały WIG spada już 5 tygodni pod rząd, a w tym czasie CIGames notuje 4 świece tygodniowe w dół, a licząc 5 tygodni to wciąż jeszcze jest na plusie. Mamy tu bardzo płytką korektę, dopiero w piątek cena mocniej spadła ale też pojawił się dolny cień i wyższe obroty, które spadały w czasie korekty. Różne rzeczy dzieję się czasem na naszej GPW, ale w tym przypadku jest moim zdaniem o wiele za wcześnie, żeby myśleć o jakichś kombinacjach itp.

 9. @ Łukasz Nowacki – z tymi “tajemniczymi ludźmi” to bywa różnie, co wiemy z historii celowych i zorganizowanych gier na spadki, wzrosty… Ale nie można wszędzie tylko widzieć spisków, to oczywiste. Marsz ceny bokiem do trendu (juz chyba załapałam co porys miał na mysli) to dla mnie nie jest dramat, choć czy ja wiem, czy az tak bardzo “cały rynek mocno spada”? Jeśli mam niepotrzebne wątpliwości, chętna jestem, by mi je ktoś rozwiał.

 10. Vivid Games SA to też ciekawy target. Jeśli chodzi o Analizę CIG to utwierdzasz mnie w przekonaniu że to nie czas by myśleć o wyjściu z tej spółki. A wręcz przeciwnie, te skoki na niższy kurs mogą tylko posłużyć do dokupieniu jeszcze akcji. Kapitał pozostawiam, musiałaby się zdarzyć tragedia żeby kurs zmalał, a na horyzoncie tylko same pozytywne wizje ma przed sobą spółka więc nawet nie ma o tym co myśleć że spadnie drastycznie.

 11. Nie wiem 🙂 Szczerze mówiąc nie lubię tych wszystkich opowieści o tajemniczych ludziach, którzy kontrolują giełdy. Może coś w tym jest, ale my jako indywidualni inwestorzy powinniśmy skupiać się chyba na swojej pracy i nie zastanawiać się kto tym wszystkim porusza, bo to może nas zgubić.
  Rzeczywiście trwa oczekiwanie na dobrze zapowiadającą się grę, stąd niepewność ale też wzrosty pod to. A czy to źle, że obecnie cena idzie bokiem, kiedy cały rynek mocno spada ?

 12. Nie sądzę, aby negatywny scenariusz miał się sprawdzić, ale to chyba jasne, że dalszy wzrost spółki zależy w dużej mierze od sprzyjających okoliczności. Myślę jednakowoż, że premiera Sniper: Ghost Warrior 3 wszystkim tutaj rozjaśni sytuację, bo ludzie wyraźnie na tę grę czekają i z tego, co publikuje co jakiś czas CI Games wynika dość jasno, że czekamy obecnie na jedną z najbardziej interesujących gier FPS, z jakimi kiedykolwiek mieliśmy przyjemność obcować.

 13. – ps: zreszta nawet widac, ze ktos o to dba aby bylo bokiem – Ktoś, czyli who? Możesz rozwinąć? Nie to, żebym podważała, co napisałeś, ale chętnie się upewnię, czy myślimy dokładnie tak samo

 14. Chyba każdy z Nas inwestorów, kto interesuje się spółką CI Games i ma wykupione jakieś akcje chciałby aby ten pierwszy scenariusz sprawdził się jak najbardziej. Wiadomo wtedy większe zyski. W przyszłości na pewno na kurs będzie miała wpływ premiera gry (rok 2016) więc tak na prawdę inwestując w spółkę CI Games powinniśmy myśleć długoterminowo.

 15. Całkowicie się zgadzam, stąd też preferowany wariant kontynuacji wzrostów, ale… na wszelki wypadek warto mieć wariant z większą korektę 🙂
  Pozdrawiam.

 16. a co do samej analizy, to od poczatku widac ze rzadza tutaj byki, a po dynamicznym wzroscie w pazdzierniku 18-25, wykres po prostu idzie bokiem do lini trendu, gdzie mozna spodziewac sie naprawde sporego wybicia, i tyle w temacie, trzeba tylko cierpliwosci… o poziomach ponizej 22, nawet nie ma co marzyc, trend jest za silny, aby korekta byla w dol, wiec jest tylko bokiem, dolaczam rysunek pzdr.

  http://wstaw.org/m/2015/11/05/niedlugo_linia_trendu.png

  ps: zreszta nawet widac, ze ktos o to dba aby bylo bokiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here