Naga MarketsPod koniec tygodnia dolar amerykański wyraźnie stracił względem euro i funta. Sytuację wykorzystał polski złoty, który zdrożał ponad 5 groszy. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Kluczowy punkt kalendarza to sympozjum FED w Jackson Hole, które rozpocznie się za niecałe 2 tygodnie
  • W temacie banków centralnych uwagę zwraca ruch meksykańskiego Banxico, który zgodnie z oczekiwaniami zdecydował o podwyżce stóp procentowych o 25 p.b. do 4,50 proc.
  • Bank Czech opublikował minutki z sierpniowego posiedzenia z których wynika, że można spodziewać się dalszego zacieśnienia polityki w drugiej połowie 2021 r.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.plKurs euro i dolara (EUR/USD) – nuda w wąskim przedziale wahań

Kluczowy punkt kalendarza to sympozjum FED w Jackson Hole, które rozpocznie się za niecałe 2 tygodnie. Wokół tego wydarzenia mogą być znów budowane oczekiwania przekładające sie na umocnienie dolara.

W temacie banków centralnych uwagę zwraca ruch meksykańskiego Banxico, który zgodnie z oczekiwaniami zdecydował o podwyżce stóp procentowych o 25 p.b. do 4,50 proc. Decydenci dali do zrozumienia, że potrzebna może być kolejna, ale uwagę zwraca brak jednomyślności w ostatniej decyzji (3-2). Z kolei Bank Czech opublikował minutki z sierpniowego posiedzenia z których wynika, że można spodziewać się dalszego zacieśnienia polityki w drugiej połowie 2021 r.

Z dołu okolice 1,1700-1,1710, od góry okolice 1,1740-50, tak wygląda obecnie rozpiętość pomiędzy ważnymi wsparciami na EURUSD. Środowa inflacja CPI doprowadziła do korekty dolara, ale krótkiej i w zasadzie płytkiej. Piątek przynosi wyciszenie, ale raczej na krótko.

Za kilka dni najpewniej zacznie być grany wątek Jackson Hole, który może napędzać notowania dolara w kontekście spekulacji, czy Jerome Powell nakieruje na tapering na wrześniowym posiedzeniu FED. Tym samym wybicie wsparcia przy 1,17 pozostaje prawdopodobnym scenariuszem. W takim układzie być może jeszcze przed weekendem 26-28 sierpnia będziemy oscylować wokół 1,16 (te okolice bazują na dołkach z września i listopada ub.r.) – podsumował.

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs cdr | euro/usd | orange akcje wykres | cena akcji pgnig | allegro akcje kupno | kantorowy kurs jena | gpw pkp cargo |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here