Naga MarketsmBank (MBK.PL na platformie xStation) był jednym z największych wygranych złagodzenia podejścia rządu ws. rozwiązania problemu “kredytów frankowych”. Poniedziałkowa sesja przyniosła cofnięcie notowań Banku, jednakże może być to jedynie chwilowa zadyszka przed dalszym marszem na północ.


Patrząc od strony analizy technicznej, mBank ma przed sobą dalszy potencjał wzrostowy. Zgodnie z teorią Elliotta obecnie na interwale D1 obserwujemy rozwinięcie piątej fali. Jej zasięg powinien przynajmniej przekroczyć czubek trzeciej fali, który wypada w okolicy 456,90 PLN. Dlatego też cofnięcie widoczne podczas poniedziałkowej sesji może stanowić ciekawą okazję do podłączenia się do trendu wzrostowego. Dopiero wybicie poziomu 412,70 PLN (ostatni wyższy dołek w sekwencji wzrostowej) mógłby przekreślić dalszy potencjał wzrostowy. Tymczasem układ wznoszących się średnich kroczących (tutaj 8- oraz 21-okresowe) dalej faworyzuje kupujących.Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

MBank jest drugą instytucją finansową pod względem wartości udzielonych kredytów frankowych — kwota 19 mld PLN stawia go za PKO BP, który w swoich aktywach posiada ponad 31 mld PLN takich pożyczek. Dlatego też odejście rządu od pomysłu wypłaty rekompensat dla tak zwanych “Frankowiczów” pozytywnie oddziaływał na jego notowania. Ponadto przejęcie polskiego oddziału Deutsche Banku (o czym się ostatnio głośno spekuluje) może pozwolić mBankowi na poprawę zyskowności.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here