Naga MarketsWyprzedaż liry w tym tygodniu spowodowała, że ​​para USD/TRY ponownie wzrosła powyżej poziomu 7,20 po groźbie zejścia poniżej poziomu 7,00 na początku tego miesiąca. Niemniej jednak ekonomiści z MUFG Banku nie wierzą, że wyprzedaż liry jest trwała i oczekują jej dalszego umocnienia. Tymczasem eksperci z Rabobanku oczekują spadku USD/TRY w okolice 6,86 z celem na 6,50.

  • Zmiana nastrojów wśród inwestorów nastąpiła po komentarzach prezydenta Erdogana
  • Para USD/TRY jeszcze nie osiągnęła dna, a test poziomu wsparcia 6,86 jest tylko kwestią czasu
  • Turcja zdeterminowana, aby zmniejszyć inflację, ustabilizować kursy walutowe i obniżyć stopy procentowe

USD/TRY: spadek wartości liry będzie tymczasowy – MUFG

Zmiana nastrojów nastąpiła po komentarzach prezydenta Erdogana, broniącego polityki wdrożonej pod rządami byłego ministra finansów Albayraka przed krytykami, którzy twierdzą, że kosztowały Turcję ponad 100 miliardów dolarów rezerw walutowych. Powiedział również parlamentowi, że „jesteśmy zdeterminowani, aby zmniejszyć inflację, ustabilizować kursy walutowe i obniżyć stopy procentowe”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wyprzedaż liry w tym tygodniu podkreśla, że waluta ​​pozostanie wrażliwa na wszelkie oznaki, iż CBRT łagodzi swoje postanowienie, by utrzymać restrykcyjną politykę. Uczestnicy rynku zakwestionowali politykę CBRT po tym, jak bank centralny podniósł w środę wskaźniki rezerw obowiązkowych o 2% dla wszystkich zobowiązań w lirach, aby zmniejszyć płynność.

Pojawiły się również wątpliwości, czy CBRT odchodzi teraz od zacieśniania polityki, podnosząc kluczową stopę procentową. Krok ten wzbudziłby wątpliwości i zmniejszył zaufanie wśród uczestników rynku.

Na razie pozostajemy zachęceni zobowiązaniem CBRT do utrzymania ścisłej polityki pieniężnej, dopóki nie pojawią się wyraźne dowody na spadek inflacji. Nie spodziewamy się, że gwałtowna wyprzedaż liry w ostatnich sesjach okaże się trwała – napisano w raporcie MUFG.

Kurs dolara (USD/TRY) spadnie do strefy wsparcia 6,86 – Rabobank

Analitycy Rabobanku zalecają, aby pamiętać o korekcyjnym odbiciu w górę w najbliższych dniach. Jednocześnie uważają, że para USD/TRY jeszcze nie osiągnęła dna, a test poziomu wsparcia 6,86 jest tylko kwestią czasu.

Jastrzębie nastawienie CBRT będzie nadal ciążyło na kursie USD/TRY. Obszar wsparcia około 6,86 to kolejny kluczowy poziom techniczny, na który należy zwrócić uwagę – podkreślono w raporcie.

Na pewnym etapie CBRT może zacząć kupować główne waluty w celu uzupełnienia wyczerpanych rezerw walutowych, a także w celu zachowania konkurencyjności tureckich eksporterów.

Jednak CBRT może zdecydować się poczekać, aż inflacja osiągnie szczyt w kwietniu i zacznie spadać, zanim wejdzie na rynek walutowy. Na podstawie tej osi czasu prognozujemy, że w nadchodzących miesiącach USD/TRY spadnie do około 6,50 – podsumowano.

Kurs USDTRY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDTRY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolars | kurs euro usd | kurs baryłki ropy | dax spekulant |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here