Naga Markets

Kurs dolara amerykańskiego (USD) skorygował niżej w ciągu ostatniego tygodnia odnotowując szeroko zakrojoną słabość. Ekonomiści nie są jeszcze przekonani, że trend odwrócił się w przekonujący sposób przeciwko silniejszemu dolarowi, jednak jego korekta w dół może w najbliższym czasie się przedłużyć. Eksperci z ING oczekują testu okolic wsparcia 101,00. Indeks dolara (DXY) silnie spada w poniedziałek do 102,10.

Dolar spada najprawdopodobniej chwilowo, ale istnieje ryzyko korekty w najbliższym czasie – MUFG

Nie jesteśmy jeszcze przekonani, że nastąpiła znacząca zmiana fundamentów, która uzasadniłaby trwałe odwrócenie trendu na spadkowy dla dolara – napisano w raporcie.Zdaniem ekspertów wiele czynników decydujących o sile dolara pozostaje na miejscu, w tym Fed, który nadal jest zaangażowany w szybsze zaostrzanie polityki oraz bardziej dotkliwe ryzyko spadków dla wzrostu gospodarczego poza Stanami Zjednoczonymi.

Chociaż spodziewamy się, że obaj te czynniki będą mniej wspierać dolara pod koniec tego roku, uważamy, że jest za wcześnie, by stwierdzić, że dolar osiągnął już szczyt – dodał.

Indeks dolara amerykańskiego: obszar 101,00-101,50 może stanowić dno korekty – ING

Indeks dolara amerykańskiego pozostaje w korekcie spadkowej. Niemniej ekonomiści z ING oczekują, że DXY znajdzie wsparcie w regionie 101,00/50.

POBIERZ EBOOK DARIUSZA DARGO. POZNAJ STRATEGIĘ PA + MACD

Uważamy, że przedłużający się long-squeeze (wyciskanie długich pozycji) kursu dolara może w nadchodzących dniach wywrzeć dodatkową presję na „greenbacku”. W tym tygodniu widzimy rosnące prawdopodobieństwo, że dolar znajdzie pewną stabilność lub wykaże oznaki odbicia, biorąc pod uwagę wciąż wspierające perspektywy monetarne i wzrostowe w USA. Obszar 101,00-101,50 może stanowić dno korekty indeksu dolara – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

NED
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkp cargo akcje kupno | pekao gpw | intercars kurs | notowania dolara | pzu gpw | kurs polenergia | ceny ropy wti |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here