Naga MarketsJames Wagner, menedżer platformy rozszerzeń Google, przyznał w specjalnym poście, że Chrome Web Store nie będzie już akceptował rozszerzeń kryptowalutowych. Istniejące rozszerzenia, które kopią kryptowaluty, zostaną usunięte z Chrome Web Store pod koniec czerwca. Rozszerzenia dot. blockchain, które nie są wykorzystywane w celu wydobywania kryptowalut będą nadal dozwolone w Web Store. 


Platforma rozszerzeń oferuje zaawansowane możliwości, dzięki którym społeczność programistów stworzyła atrakcyjny katalog rozszerzeń, które pomagają użytkownikom w pełni wykorzystać możliwości Chrome. Niestety, te same możliwości przyciągnęły złośliwych programistów, którzy próbują nadużywać platformy kosztem użytkowników.

Google Moves Against Cryptojacking

“W ciągu ostatnich kilku miesięcy, pojawiły się złośliwe rozszerzenia, które na pierwszy rzut oka wydają się zapewniać użyteczną funkcjonalność, lecz zawierają ukryte skrypty, które działają w tle bez zgody użytkownika. Te skrypty zużywają często znaczne zasoby procesora i mogą poważnie wpłynąć na wydajność systemu i zużycie energii.” – zaznaczył Wagner.

Google Moves Against Cryptojacking, zakazuje rozszerzeń przeglądarki Chrome
Powyższy wykres pokazuje ostatni przykład nadmiernego wykorzystania CPU z ukrytego wydobycia monet w rozszerzeniu.

90% niezgodności

Google zauważył, że sprawa ta ​​najwyraźniej stała się irytująca dla wystarczającej liczby użytkowników. “Do tej pory zasady Chrome Web Store zezwalały na wydobywanie kryptowalut w rozszerzeniach, o ile jest to pojedynczy cel rozszerzenia, a użytkownik jest odpowiednio informowany o działaniu kopalni. Niestety, około 90% wszystkich rozszerzeń ze skryptami wyszukiwania, które programiści próbowali przesłać do Chrome Web Store, nie spełniało tych zasad i zostało odrzuconych lub usuniętych ze sklepu.

Od dzisiaj Chrome Web Store nie będzie już akceptować rozszerzeń dot. kryptowalut.

Google zablokuje wszystkie reklamy związane z kryptowalutami i Forex

Przypomnijmy, że już w połowie marca br. google poinformował, że aktualizuje swoje zasady dotyczące reklam związanych z usługami finansowymi, aby zakazać jakichkolwiek reklam dotyczących treści związanych z kryptowalutami, w tym ofert nowych monet (ICO), portfeli i porad handlowych.

Oznacza to, że nawet firmy które świadczą usługi związane z kryptowalutami w sposób legalny nie będą mogły wyświetlać reklam za pośrednictwem żadnego z produktów reklamowych Google, które umieszczają reklamy zarówno we własnych witrynach jak i witrynach innych firm.

Zgodne z informacją przekazaną przez google, ta aktualizacja wejdzie w życie w czerwcu 2018 roku.

“Nie mamy kryształowej kuli, aby wiedzieć, dokąd zmierza przyszłość kryptowalut, ale widzieliśmy wystarczająco dużo szkód dla konsumentów, dlatego uznaliśmy, że jest to obszar, do którego chcemy podejść z najwyższą ostrożnością” – poinformował dyrektor ds. zrównoważonych reklam Google, Scott Spencer.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBycze spojrzenie na USDCHF analityków Commerzbank
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 3 kwietnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here