Naga MarketsNominowana na stanowisko prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC), obecna szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde, w dniu 4 września stwierdziła, że banki centralne oraz organy nadzoru finansowego powinni chronić konsumentów, oraz jednocześnie być otwarte na innowacje takie jak kryptowaluty.


Lagarde: banki centralne i regulatorzy powinni być otwarci na nowe możliwości

Lagarde przedstawiło powyższą opinię podczas przemówienia przed Komisją ds. Monetarnych Parlamentu Europejskiego. Przekonywała, iż banki centralne i regulatorzy powinni być otwarci na możliwości, jakie dają zmiany:

„W przypadku nowych technologii, w tym walut cyfrowych, oznacza to pozostawanie uważnym na ryzyka dotyczące stabilności finansowej, prywatności czy działań przestępczych oraz zapewnienie odpowiednich regulacji tak, by technologie służyły dobru ogółu. Ale oznacza to także uznanie szerszych korzyści płynących z innowacji oraz danie im przestrzenie do rozwoju.”

Obiecała również, iż jeśli zostanie powołana na stanowisko prezes EBC, jej priorytetem będzie zapewnienie realizacji obowiązków oraz sprawnego funkcjonowania tej instytucji, a także integracji i różnorodności, dbając jednocześnie o to, by instytucje sprawnie dostosowywały się do szybko zmieniającego się otoczenia.

Zobacz również: Lagarde (MFW): “Nie zrażajmy do innowacji” na rynku kryptowalut

Warto przy okazji przytoczyć wypowiedź Lagarde z lutego bieżącego roku, kiedy to stwierdziła, że nieuniknione i niezbędne jest uregulowanie kryptowalut na poziomie międzynarodowym. Z kolei w kwietniu zauważyła, iż innowatorzy z branży blockchaina „wstrząsną tradycyjnym światem finansów” i w sposób oczywisty mają wpływ na obecnych tam graczy.


 Rynek CDL Token już dostępny na giełdzie CoinDeal!. Sprawdź i traduj w parze z BTC!.
tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here