Naga Marketsmonety xrpChris Larsen, współzałożyciel i prezes zarządu fundacji non-profit Rippleworks, i jego żona Lyn Lam przekazali 25 milionów dolarów w tokenie XRP na rzecz Uniwersytetu Stanowego w San Francisco.

Uczelnia pochwaliła się datkiem w piątek, twierdząc, że darowizna jest „największym prezentem kiedykolwiek złożonym w zasobach cyfrowych” na rzecz uniwersytetu w USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wspierać przedsiębiorczość

Finansowanie zostanie przyznane uniwersyteckiemu College of Business. Celem jest pomaganie uczniom w stawaniu się lokalnymi i globalnymi przedsiębiorcami z rynku fintech.

Leslie E. Wong, prezes San Francisco State University, powiedział:

“Ten przełomowy prezent sprawi, że College of Business stanie się ewoluującym, wyraźnie zróżnicowanym i istotnym dla branży epicentrum innowacji biznesowych i przedsiębiorczości.”

W ramach darowizny sfinansowane zostaną również dwie nowe stałe katedry wydziałowe, tj. Katedra Rippleworks Endowed (działająca na rzecz innowacji i przedsiębiorczości) oraz Lam-Larsen Endowed Chair, która ma być związana z fintech. Działania te pomogą skupić się uczelni na promowaniu przedsiębiorczości, “komercyjnej inkubacji”, technologiach finansowych i walutach cyfrowych.

Uczelnia pozyskała fundusze dzięki kampanii finansowania „BOLD Thinking”. „Rozmiar tej kampanii przekroczył nasze oczekiwania, ale nie jej zasięg”, powiedział szef kampanii John Gumas.

To nie pierwsze tego typu działanie ze strony obozu Ripple. W 2014 r. Larsen zobowiązał się do przekazania 7 miliardów tokenów XRP na nieokreśloną z nazwy kampanię charytatywną. Wszystko w związku z kontrowersjami dotyczącymi dużych sum XRP przyznanych założycielom Ripple.

XRP, trzecia co do wielkości na świecie kryptowaluta (a dokładnie – według blockchainowych purystów – token) według kapitalizacji rynkowej, jest obecnie notowana na poziomie około 0,36 USD. Projekt w założeniu jest dedykowany bankom i ma pomagać tradycyjnemu systemu bankowemu wejść na poletko sieci bloków.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here