Naga Markets

Chorwacja otwiera się na kryptowaluty. Kolejna sieć sklepów akceptuje BitcoinaChorwacja przyjmuje kryptowaluty w ekspresowym tempie. W środę największa w kraju sieć supermarketów Konzum ogłosiła, że będzie akceptowała płatności przy użyciu BTC i innych kryptowalut w swoim sklepie internetowym. Choć krok ten dotyczy jedynie zakupów online, to w razie pozytywnej reakcji, firma planuje wprowadzić usługę we wszystkich swoich sklepach.

Kryptowaluty w codziennych zakupach

Choć kryptowaluty na pierwszy rzut oka kojarzą się z dużymi, szyfrowanymi transakcjami, czy sposobem poradzenia sobie z rosnącą inflacją, to można traktować je również jako codzienny środek płatniczy. Własnie w ten sposób do tematu podeszła największa chorwacka sieć supermarketów Konzum, umożliwiając swoim klientom zakupy online przy pomocy bitcoina i innych podobnych mu kryptowalut.Konzum jest zdecydowanie największą siecią handlową w Chorwacji i posiada ponad 700 sklepów na terenie całego kraju, zatrudniając ponad 10 tys. pracowników. Sieć stale poszerza swoją działalność, obsługując również Serbię oraz Bośnię i Hercegowinę, świadcząc usługi ponad 650 tys. klientom każdego dnia.

Sieć zapowiedziała, że aby uwzględnić wysoce zmienną naturę kryptowalut, będzie korzystać z systemu PayCek. Spowoduje to, że pomimo iż kursy wymiany mogą się zmieniać z minuty na minutę, to PayCek ustali stały kurs wymiany w momencie dokonywania transakcji, z odpowiednim dla konsumenta czasem na przeprowadzenie transakcji po wyświetlonym kursie.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Jeśli nowo ogłoszony eksperyment się powiedzie, rozwiązanie zostanie wprowadzone również w fizycznych sklepach. Kozum uważa, że transience kryptowalutowe są stosunkowo prostym sposobem płatności. Sieć porównała ten proces do płatności kartą, które są szybkim i skutecznym sposobem płacenia za przedmioty codziennego użytku.

Obecnie sklep internetowy Konzum będzie akceptował dziewięć kryptowalut, a są nimi Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, USDC, USDT, EOS DAI, Ripple i Stellar Lumen.

Adopcja kryptowalut wciąż rośnie

Choć sama adopcja budzi dziś skojarzenia związane ze Stanami Zjednoczonymi lub państwami Ameryki Południowej, to inne kraje również notują w tej dziedzinie spory progres. Sama Chorwacja staje się jednym z najbardziej przyjaznych krajów dla entuzjastów kryptowalut. Już teraz na terenie Republiki Chorwacji istnieją co najmniej trzy sieci kantorów wymieniające obustronnie kryptowaluty na oficjalną walutę, jaką jest kuna chorwacka.

Istnieje też salon samochodowy Karić automobili, który tak jak kiedyś Tesla, akceptuje transakcje dokonywane w bitcoinie. Poza tym na całym świecie coraz więcej prywatnych przedsiębiorców wybiera ten nowy sposób płatności, przyczyniając się oddolnie do stale rosnącej adopcji i kto wie, czy za jakiś czas, rozwiązania te nie będą ogólnodostępne również w Polsce.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here