Naga MarketsChipotle to jedna z najpopularniejszych sieci restauracji w Stanach Zjednoczonych. Jej notowania na nowojorskiej giełdzie spadły o ponad 50% od listopada 2015 roku, czyli po tym, jak w jej posiłkach odkryto bakterie E. coli. Niemniej jednak od tego momentu minęło już trochę czasu, a spółka powoli odbudowuje swoją reputację. Jej nadchodzące sprawozdanie finansowe może więc okazać się punktem zwrotnym.


Dołek w dotychczasowym trendzie spadkowym wypadł w okolicy 353 USD. Od tego momentu notowanie Chiotle maszerują na północ. Co prawda odbiciu towarzyszą pewne turbulencje, ale krótkoterminowa sekwencja wzrostowa jest wyraźna. Po osiągnięciu wyższego szczytu (HH) przy poziomie 429 USD, zobaczyliśmy zwrot na południe, ale spadki wyhamowały przy 412 USD, a więc prawdopodobnie mamy do czynienia z tworzeniem się wyższego dołka (HL).

W tym miejscu przebiega 200-dniowa średnia krocząca, która stanowi silne wsparcie i urealnia scenariusz zakładający kontynuację sekwencji wzrostowej. Teraz kolejnym krokiem powinien być ruch w kierunku nowego wyższego szczytu. Prawdopodobnie oznacza to atak na strefę oporu wypadającą przy 440 USD – jest ona kluczowa, gdyż w ubiegłym roku skutecznie hamowała wszelkie zapędy byków. Dlatego też raczej trudno sobie wyobrazić, aby strona popytowa już za pierwszym razem wybiła ten poziom. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę, że niedawno notowania Chipotle wzbiły się ponad długoterminową średnią, co w przeszłości zwykle było silnym sygnałem do kupna. Po raz ostatni do takiej sytuacji doszło w lipcu 2015 roku – po tym ceny akcji spółki wystrzeliły o ponad 100 USD.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Chipotle zaprezentuje swoje wyniki za IV kwartał już we czwartek po zakończeniu sesji na Wall Street. Konsensus zakłada, że zysk na jedną akcję wyniesie 0,55 USD. W analogicznym okresie w 2015 oku EPS wyniósł 2,17 USD, więc widać, że oczekiwania rynku są pesymistyczne. Zdaniem RBC Capital Markets, choć spółce nie udało się jeszcze wyjść na prostą, to poczyniła ona już kilka starań, które pchają ją we właściwym kierunku – tutaj podkreśla się postępy w pracach nad systemem zamówień i wysyłki posiłków za pośrednictwem internetu. Z drugiej strony zapowiadany przez Republikanów „podatek graniczny” może negatywnie odbić się na Chipotle, które sprowadza wiele produktów z Meksyku.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here