Naga MarketsChiński juan po raz kolejny traci na wartości do dolara.
Chiński juan po raz kolejny traci na wartości do dolara.

Gdy parkiety w Europie powoli zaczynały wybudzać się ze snu, świat obiegła informacja dotycząca Ludowego Banku Chin. Agencje prasowe poinformowały, że PBOC zamierza pozwolić na deprecjację juana. Tym razem poziomem docelowym dla chińskich oficjeli ma być poziom 6,8 USD.


Deprecjacja juana z zeszłego roku zaskoczyła rynki, powodując odpływ kapitału z gospodarek pozostających w partnerstwie handlowym z Chinami. Kandydat na prezydenta, Donald Trump przyznał w środę, że Chiny powinny zostać okrzyknięte manipulatorem walutowym za szkody jakie wyrządziły przez swoją nieodpowiedzialną politykę.

Reuters, posiłkując się anonimowym źródłem w PBOC zaalarmował ekonomistów, że bank centralny Chin zamierza pozwolić na deprecjację juana tak długo, jak długo deprecjacja będzie przebiegać pod kontrolą PBOC.

Juan zareagował już paniczną wyprzedażą na wieść o przegranym przez euroentuzjastów referendum w Wielkiej Brytanii. Zdaniem ekonomistów, brak reakcji ze strony Ludowego Banku Chin świadczy jedynie o tym, że deprecjacja waluty jest tym czego oczekuje kierowany przez Partię PBOC.

Chiński premier, Li Keqiang zaprzecza aby jego kraj dążył do stymulacji eksportu poprzez osłabienie własnej waluty. Chiny od lat pozostając największym eksporterem na świecie znacząco skorzystają na słabszym juanie kosztem innych gospodarek.

Handluj egzotycznymi parami walutowymi razem z XM. Sprawdź warunki oferowane przez brokera >>

Jack Lew, Sekretarz Skarbu USA pozytywnie podchodzi do ostatnich słów Trumpa. (…) ma rację. Chiny już dawno powinny zostać okrzyknięte mianem manipulatora – skomentował wypowiedź kandydata republikanów.

Prędkość z jaką chińska waluta traci na wartości niepokoi przede wszystkim kraje regionu. Minister finansów Korei Południowej stwierdził w jednym z wywiadów, że rząd jest zaniepokojony polityką Chin i tym jak naśladują ruch juana pozostałe waluty azjatyckie – w tym won.

Dzisiejszy news został dość szybko zdyskontowany, a na wykresie USD/CNH pojawiła się spora szpilka:

USDCNHH1tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here