Naga MarketsJak powszechnie wiadomo, pomimo tego, iż internet jest globalny, to jednak nie wszędzie wygląda dokładnie tak samo. Wyjątkiem są chociażby Chiny a więc kraj liczący ponad 720 mln użytkowników czyli około 51% całej populacji. To mniej więcej tyle ile cała ludność USA i Unii Europejskiej razem wziętych. Okazuje się wiec, że to olbrzymi rynek, z potencjału którego chciałby skorzystać nie jeden internetowy gigant taki jak chociażby YouTube, Google czy Facebook. Chińskie władze traktują jednak internet jak olbrzymie zagrożenie. Dla wielu ludzi jest on bowiem obecnie pierwszym a niekiedy głównym źródłem informacji…np. o tym jak było na prawdę. 


Chiny wielki mór maja nie tylko na ziemi, lecz również w sieci. Tak zwany Great Firewall of China blokuje zewnętrzne źródła informacji co ma na celu wprowadzenie kontroli, cenzury i monitoringu ruchu w internecie na obszarze Chińskiej Republiki Ludowej. Oficjalnie podaje się, że ma to zwiększyć bezpieczeństwo publiczne i skuteczności policji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeszcze większe blokady i jeszcze większa kontrola

Już we wrześniu 2017 roku Ludowy Bank Chin podjął decyzję o całkowitym zakazie ICO. Była to zaskakująca informacja, która wstrząsnęła całym światem kryptowalut. Takiego ruchu ze strony Banku Chin nie spodziewał się bowiem chyba nikt.

Jak się okazuje, chińskie organy regulacyjne dążą do kolejnych obostrzeń prawa i zakazów. Tym razem mówi się o zablokowaniu ponad 100 zagranicznych giełd kryptowalut oferujących usługi handlowe inwestorom krajowym.

Rzecznik chińskich władz finansowych, poinformował w dniu wczorajszym, że Chińskie Narodowe Biuro ds. Rektyfikacji Ryzyka Fintech zidentyfikowało dotychczas 124 platformy handlowe z zagranicznymi adresami IP, które w dalszym ciągu świadczą usługi obywatelom Chin. W związku z tym urząd planuje zwiększyć wysiłki w zakresie monitorowania przestrzeni i zablokowania dostępu do internetu na tych platformach handlowych.

Agencja prowadzi również rozmowy z zewnętrznymi dostawcami usług płatniczych, którzy są zobowiązani do kontrolowania i zatrzymywania kont podejrzanych o obsługę transakcji w kryptowalutach.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 23.08.2018
Następny artykułHaitong Bank obniża cenę docelową dla R22
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here