Naga Markets



BitcoinZapotrzebowanie na bitcoiny napływające z Chin cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie. Jest to spowodowane między innymi tym, że na przestrzeni minionego weekendu cena wirtualnej waluty po raz kolejny przekroczyła rekordowe wartości. Jak wspominaliśmy na łamach naszego serwisu, największa z azjatyckich giełd bitcoinowych – BTC China – z regionalnej potęgi handlowej stała się potentatem na globalnym rynku bitcoin posiadając najwyższe wartości dziennych i długoterminowych wolumenów. Według statystyk za ostatnie 24 godziny prawie 50% wymiany przeprowadzono poprzez BTC China. Dwie inne giełdy bitcoinowe o dużym znaczeniu, a mianowicie MtGox oraz BitStamp znajdują się daleko w tyle z wynikami w przedziale 15-18%. Warto w miejscu tym przypomnieć, że jeszcze na początku 2013 roku to MtGox znajdował się na szczycie tego zestawienia – jak widać udział w rynku bitcoinowym zmienia się więc niezwykle dynamicznie.

Dominacja BTC China opiera się na tradingu przy wykorzystaniu tylko i wyłącznie waluty lokalnej – bitcoiny wymieniać można jedynie na chińskie juany. Jeżeli tyle tysięcy klientów akceptuje taki stan rzeczy pokazuje to tylko jak ważne stało się BTC China oraz azjatycki rynek bitcoinowy.

Jaka jest rzeczywista cena jednego bitcoina?

Pomimo tego, że trading odbywa się na podstawie tej samej wirtualnej waluty, wartości nie na wszystkich giełdach są takie same i rynek pozostaje rozdrobniony. Jako, że kilka dni temu udało się osiągnąć kolejny poziom maksimów, poniżej podajemy ceny na największych giełdach bitcoinowych, jakie zanotowano w rekordowym momencie:

  • MTtGox – 501,20 dolarów
  • BTC China – 486,30 dolarów
  • BitStamp – 466,20 dolarów
  • BTC-e – 462,60 dolarów

Od kilku miesięcy najwyższe ceny utrzymują się w MtGox. Wynika to z opóźnień związanych z przetwarzaniem waluty na dolary podczas wypłat środków klientom. W rezultacie konsumenci prowadzący rachunki w dolarach płacą za wygodę podczas zakupu bitcoinów, mogą bowiem łatwiej wytransferować je poza giełdę. Nic dziwnego w tym, że cena bitcoinów na BTC China jest wyższa niż ta oferowana na BitStamp. Z powodu na obecny wzrostu popytu na wirtualną walutę, w połączeniu ze spekulacjami inwestorów krótkoterminowych, za możliwość zakupu bitcoinów w juanach musimy płacić coraz więcej.

Jeżeli miejsce nie będzie miała nagła i wywołana przez chiński rynek wyprzedaż bitcoinów, wtedy poziom cen bitcoinów w przypadku BTC China będzie cały czas rosnąć. Niemniej jednak, cena cały czas utrzymuje się poniżej tej oferowanej przez MtGox – jest to jasny znak, na który niektórzy uwagę zwracali już jakiś czas temu. Rynek przestał korzystać ze stawek MtGox jako wytycznych rynkowych i punktu odniesienia cenowego. Ze względu na ogromny udział rynkowy ze strony Chin możemy wyrokować, że rzeczywiste ceny bitcoinów to te mieszczące się gdzieś pomiędzy wartościami podawanymi przez BitStamp i BTC China. Obecnie w okolicach 475$ za jedną wirtualną monetę z najnowszym maksimum na poziomie 490 dolarów.

Za fforexmagnates.com



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here