Naga MarketsChiński juan (CNY) umocnił się do wieloletnich maksimów w stosunku do dolara, wywołując dużą konsternację wśród chińskich decydentów. Chiński bank centralny (PBoC) próbował w ostatnich tygodniach ograniczyć aprecjację waluty, podnosząc obowiązkowe rezerwy dla depozytów walutowych lokalnych banków komercyjnych. Mitul Kotecha, szef rynków wschodzacych w TD Securities, uważa, że ​​Chiny będą coraz bardziej nieufne wobec dalszej aprecjacji CNY. Z kolei eksperci z NBF prognozują spadek pary USD/CNY do poziomu 6,20 na koniec 2021 roku.

Kurs dolara (USD/CNY) spadnie poniżej 6,40 w drugiej połowie roku – TDS

Sądzimy, że władze Chin będą coraz bardziej nieufne wobec dalszej aprecjacji CNY. Nie zapobiegnie to jednak spadkowi kursu USD/CNY w nadchodzących miesiącach, przy czym kurs USD/CNY prawdopodobnie będzie kształtował się poniżej 6,40 do drugiej połowy 2021 r. – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeżeli dolar będzie dalej słabł, juan umocni się, ale prawdopodobnie w wolniejszym tempie niż jego konkurenci, twierdzą eksperci.

Kurs dolara USD/CNY spadnie do poziomu 6,20 do końca roku – NBF

Chiński bank centralny próbował w ostatnich tygodniach ograniczyć aprecjację CNY, podnosząc obowiązkowe rezerwy dla depozytów walutowych chińskich banków komercyjnych. Ekonomiści z Narodowego Banku Kanady nadal prognozują kurs USD/CNY na poziomie 6,20 na koniec roku. Ponadto niektórzy chińscy urzędnicy stwierdzili, że juan jest przewartościowany.

Gwałtowny popyt na chiński eksport prawdopodobnie utrzyma się w nadchodzących miesiącach, ponieważ amerykańscy detaliści będą dążyć do uzupełnienia obniżonych zapasów. Ten popyt, wraz z atrakcyjnymi różnicami w realnych stopach procentowych, przemawia za dalszą aprecjacją chińskiej waluty. Nadal prognozujemy na koniec roku kurs USD/CNY na poziomie 6,20 – podsumowano.

Kurs USDCNY na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs USDCNY na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji pgnig | kryptowaluty wykresy | prognoza bitcoin | lew kurs | datawalk kurs | kurs euro online | euro usd |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here