Naga Markets


chińska świątyniaChińska Administracja Cyberprzestrzeni (CAC) wprowadza nowe regulacje, które zmuszą platformy blockchain do eliminacji “niepożądanych” treści, dając jednocześnie władzom dostęp do prywatnych danych i sprawdzania tożsamości użytkowników. 

Chińskie przepisy dotyczące zarządzania usługami informacyjnymi blockchain, które wejdą w życie 15 lutego, “będą promować zdrowy rozwój technologii blockchain i powiązanych usług” – oświadczyła CAC w komunikacie prasowym. CAC przekonuje, że regulacje wdrażane są  w celu “ochrony bezpieczeństwa narodowego i społecznych interesów publicznych oraz ochrony praw i interesów obywateli”.

Blockchain tak, kryptowaluty nie

Chiny zaostrzyły kontrolę kryptowalut od 2017 roku, kiedy to rząd zakazał ICO i uniemożliwił krajowym giełdom kryptowalut operowania w ramach gospodarek krajów azjatyckich.

Jednak chiński rząd wydaje się tolerować technologię księgi rozproszonej (DLT, blockhain) ze względu na jej wiele zastosowań poza sferą kryptowalutową. Branże związane z wydobycie ropy naftowej, transport morskim i rolnictwem zaczynają interesować się blockchain, tą samą technologią, która leży u podstaw krypto-aktywów, takich jak choćby Bitcoin (BTC).

Wymaganie rejestracyjne dla użytkowników

Firmy związane z technologią blockchain będą teraz musiały rejestrować użytkowników pod względem ich prawdziwych nazwisk i tożsamości narodowej czy numeru telefonu komórkowego, eliminując treści, które rząd uważa za niekorzystne. 

Firmy mają obowiązek “natychmiastowego ujawnienia” przechowywanych danych uznawanych przez państwo za zagrożenie lub będących sprzecznymi z obowiązującymi w kraju przepisami.

Zobacz też: Jeremy Allaire: kryptowaluty potrzebują jasnych przepisów

Według nowych przepisów:“Dostawca usług informacyjnych typu blockchain wdraża odpowiedzialność za zarządzanie bezpieczeństwem treści informacji oraz tworzy i ulepsza systemy zarządzania, takie jak rejestracja użytkownika, przegląd informacji, reakcja na sytuacje awaryjne i ochrona bezpieczeństwa.
Jeśli użytkownik nie przeprowadzi uwierzytelnienia prawdziwej tożsamości, usługodawca informacji blockchain nie będzie świadczył usług na jego rzecz.”

Naruszenie nowych regulacji będzie karane. Zastosowane w tym celu grzywny mają mieścić się w przedziale od 5 tysięcy do 30 tysięcy juanów (około 700 – 4400 dolarów).

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here