Naga MarketsChiny wprowadzają nowe przepisy bezpieczeństwa w Hongkongu, USA trzyma rękę na pulsieAkcje tracą w piątek z najsilniejszą przeceną Hang Seng, a awersję do ryzyka podsycają plany Chin dotyczące wprowadzenia nowych przepisów bezpieczeństwa dla Hongkongu. USA potępiają nowe prawo i grożą sankcjami. Na FX zyskują USD i JPY. Ropa przerywa wzrostową serię.

USA ciągle obserwuje działania Chin

Hang Seng traci 5,3 proc., japoński Nikkei spada o 0,8 proc., a Shanghai Composite jest niżej o 1,8 proc. Sentyment w Azji popsuł się w związku z obawami o eskalację konfliktu między USA i Chinami, którego nowym rozdziałem mogą być przepisy bezpieczeństwa, które Pekin chce wprowadzić na terytorium Hongkongu, co zdaniem lokalnych aktywistów zagraża autonomii miasta.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ta decyzja zwróciła uwagę Prezydenta Donalda Trumpa, że Waszyngton zareaguje „bardzo silnie” na próbę uzyskania większej kontroli nad byłą kolonią brytyjską.

Według doniesień amerykańscy senatorowie wprowadzają międzypartyjny projekt ustawy, który sankcjonowałby urzędników chińskiej partii i podmioty egzekwujące nowe przepisy bezpieczeństwa narodowego w Hongkongu.

Rynek negatywnie odebrał postanowienia ze zjazdu Chińskiej Partii Ludowej, gdzie porzucono cel dla wzrostu PKB w tym roku w związku z koronawirusem oraz niepewnością wobec rozwoju gospodarki i wymiany handlowej. Plany fiskalne na 2020 r. (m.in. deficyt na poziomie 3,6 proc. PKB) ocenia się jako rozczarowujące.

Risk-off na rynku walutowym, ropa spada

Na rynku walutowym zaczyna nasilać się tryb risk-off i odwrót w stronę JPY i USD.

Na nadzwyczajnym posiedzeniu Bank Japonii ogłosił nowe narzędzia dla wsparcia kredytowania małych i średnich przedsiębiorstw. JPY przyjął decyzję bez reakcji.

Pogorszenie nastrojów przerywa rajd cen ropy naftowej. WTI traci dziś 6,2 proc. do 31,8 USD/b, a Brent spada o 4,7 proc. do 34,8 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here