Naga MarketsDewaluacja chińskiej waluty nieco zaskoczyła rynki i wpłynęła nie tylko na same notowania. BNP Paribas w swojej najnowszej publikacji komentuje wpływ działania PBoC na termin pierwszej podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę. Czy dzisiejsze przemówienie Billa Dudleya rzuci nowe światło na sprawę?


Bank nie pozostawia złudzeń. Prognozy FED względem rozpoczęcia procesu normalizacji polityki monetarnej Stanów zostały przesunięte w okolice marca 2016 roku. Oczywisty wpływ miało na to działanie Ludowego Banku Chin – zauważa BNP.

Te artykuły również Cię zainteresują
BNP zauważa spadek wyceny kontraktów terminowych na stopę FED o ponad 3 pb., a październikowy kontrakt zniósł w całości swoje ostatnie zwyżki. Zdaniem banku, dalsza deprecjacja CNY może prowadzić do kolejnych spadków w kontraktach.

Kluczowy – zdaniem BNP – członek FOMC, Bill Dudley będzie miał dziś szansę na podzielenie się z szerszą publiką własnym poglądem na ostatnie działania Chin i wpływu dewaluacji juana na gospodarkę Stanów. Przemówienie w Rochester Business Alliance zaplanowane jest na godzinę 14:30 polskiego czasu. BNP podejrzewa, że Dudley zaprzestanie sygnalizowania rynkowi możliwości wrześniowej podwyżki, co powinno narazić USD na zwiększoną wrażliwość względem pozostałych, nisko oprocentowanych walut.

BNP Paribas wciąż prognozuje termin pierwszej podwyżki stóp procentowych na grudzień, jednak ostrzega, że USD może być przytłumione w najbliższych dniach.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTrading Harmoniczny: EURGBP spadkowy XABCD.
Następny artykułDewaluacja CNY wspiera EUR. Komentarz Credit Agricole.
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here