Naga Marketscyfrowa walutaWładze chińskie skonfiskowały prawie 7 000 maszyn do wydobywania kryptowalut, nielegalnie pobierających energię elektryczną, informuje lokalny serwis informacyjny CCTV 22 grudnia.

Konfiskaty miały miejsce w ramach kontroli, jakich urzędnicy przeprowadzili w ponad 70 000 gospodarstw domowych, 3061 firm, a także w fabrykach i kopalniach w dzielnicy Kaiping w mieście Tangshan. Inspekcja została przeprowadzona przez policję Tangshan we współpracy z Państwowym Departamentem Energii Elektrycznej i innymi organami, które chcą sprawdzić podejrzane zużycie energii elektrycznej.

Chiny szukają koparek

Podczas dochodzenia, które początkowo rozpoczęło się w kwietniu ubiegłego roku, władze przejęły 6890 minerów typu ASIC. Według policji górnicy kryptowalut kradli prąd z pobliskiej wioski. Policja powiedziała również, że maszyny wydobywcze działały 24 godziny na dobę, zużywając energię elektryczną nawet 40-krotnie większą w stosunku do zwykłego gospodarstwa domowego.

Chiny, których górnicy na rynku BTC są obecnie odpowiedzialni za aż 66% globalnego wydobycia, aktywnie walczą z nielegalnym wykorzystaniem energii przez kopalnie w przestrzeni kryptowalut. W połowie listopada organy regulacyjne w chińskim regionie autonomicznym Mongolii Wewnętrznej zaostrzyły kontrolę nad firmami wydobywającymi z rynku kryptowalut, które zamierzają wysłać jednostki kontrolne, aby zapewnić „oczyszczenie i rektyfikację firm wydobywających kryptowaluty” w regionie.

Niektóre inne jurysdykcje, takie jak np. Abchazja, również zintensyfikowały swoje prace nad identyfikacją farm kryptograficznych. Rząd poinformował wcześniej w grudniu, że znacznie zwiększone obciążenia sieci elektrycznych pogorszyły pojawienie się stale rosnącej liczby nielegalnych farm kryptograficznych podłączonych do lokalnego zakładu energetycznego.

Iran

Chiny nie są w swojej polityce odosobnione. Podobnie myślą władze Iranu. W listopadzie irańskie władze zaoferowały nagrodę każdemu, kto ujawnia nielegalne operacje wydobywcze w tym kraju. Osoby, które ujawnią operacje wydobywania kryptowaluty, które nielegalnie wykorzystują dotowaną energię elektryczną, rzekomo otrzymają do 20% odzyskanych szkód.

To dziwne, bowiem Iran starał się przez pewien czas uchodzić za raj dla górników przez dostęp do taniego prądu. Niestety okazało się, że nie wszystkie firmy na tym terenie działały legalnie i funkcjonowały przez zgód prawnych ze strony administracji, urzędników i polityków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here