Naga MarketsChiny: trwają prace nad chińskim blockchainem i cyfrowym juanemChińska sieć blockchaina spodziewa się, że w tym roku uda się zakończyć integracje z łącznie 30 publicznymi łańcuchami bloków. Jej celem jest też integracja cyfrowej waluty banku centralnego – cyfrowego juana.

  • Chińska sieć blockchaina nadal pracuje nad integracją dot. cyfrowego juana.
  • Ponoć emisja waluty jest zaplanowana na 2. poł. br.

Chiny kontynuują prace nad e-juanem

Chińska sieć usługowa oparta na blockchainie (BSN) – autoryzowana sieć blockchain do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji i tokenów – planuje wypuścić cyfrową walutę banku centralnego w wersji beta (CBDC) już w drugiej połowie 2021 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
BSN obecnie projektuje uniwersalną sieć płatności cyfrowych (UDPN). Prace mogą potrwać jeszcze ok. pięciu lat. Jak można przeczytać na blogu projektu, CBDC z różnych krajów będą wspierane przez tę właśnie sieć.

Sieć UDPN będzie dostępna za pośrednictwem połączenia API, jak również dla „dowolnego systemu informatycznego, takiego jak bankowość, ubezpieczenia, ERP i aplikacje mobilne w celu umożliwienia wykonania standardowej cyfrowej metody przelewu walutowego i procedury płatności”.

Sieć jest obecnie na etapie projektowania, chociaż publiczne węzły miejskie (PCN) są wdrażane w Chinach w różnych stanach ukończenia – czytamy na blogu.

Wielki projekt wielkiego kraju

Jak donosi CoinDesk, BSN niedawno włączyło do swojej sieci połączenia z wieloma projektami publicznymi, takimi jak projekt dot. chmury obliczeniowej Oasis, metaprotokół Polkadot i publiczny łańcuch bloków Bityuan z Chin. Ponadto BSN spodziewa się zakończenia integracji z łącznie 30 publicznymi łańcuchami bloków w tym roku, podsumowuje autor wpisu na blogu.

Warto dodać, że jeśli faktycznie e-juan wystartuje w 2 poł. br. będzie pierwszą walutą banku centralnego, jaka została stworzona przez duże państwo. Tego typu prace – na tak zaawansowanym poziomie – nie są jeszcze prowadzone nawet w UE czy USA, gdzie temat jest dopiero w sferze debaty publicznej, a nie realnych działań.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here