Naga MarketsGodzinę temu Krzysztof Wiwatowski informował o rekordowym zadłużeniu Chin. Dziś dowiadujemy się również o sporej wyprzedaży posiadanego przez Pekin długu Stanów Zjednoczonych. Obligacje Skarbowe US w posiadaniu największego wierzyciela Ameryki stopniały o ponad 18 mld USD.


Chiny nie straciły przez to swojej pozycji – Stany Zjednoczone z racji wykupu swoich obligacji winne są Pekinowi ponad 1,25 biliona dolarów. Obecnie zadłużenie to spadło do najniższych wartości od 10 miesięcy.

Martin Whetton, główny strateg rynku papierów dłużnych pracujący dla Australia and New Zealand Banking Group wskazuje na prawdopodobieństwo, że wyprzedaż obligacji była nawet większa niż podają to oficjalne źródła. Być może Chińczycy upłynniają posiadane papiery również w inny cichszy sposób:

chartWszystko wskazuje na coraz większe kłopoty Chin z prowadzeniem aktywnej polityki wspierania własnej waluty na rynku walutowym. W minionym roku rezerwy walutowe Państwa Środka stopniały o 582,5 mld USD, w samym tylko grudniu kwota ta wyniosła niemal 108 mld USD.

Rzut oka na rentowności amerykańskich obligacji:

charttokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBPCAD – najniżej od 7-miesięcy
Następny artykułWarren Buffett stawia na firmy z sektora naftowego
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here