Naga MarketsDane makro z Chin bardzo mocno zawiodły
Dane makro z Chin bardzo mocno zawiodły

W przeciągu minionego weekendu Chińska Republika Ludowa publikowała serię danych ekonomicznych, których rezultaty okazały się mocno niekorzystne. Wszystko od produkcji przemysłowej poprzez sprzedaż detaliczną, aż do inwestycji wypadło zdecydowanie poniżej oczekiwań rynkowych:

Inwestycje w środki trwałe (r/r): 16.5%, prognozowano 16.9%, poprzednio 17.0%
Produkcja przemysłowa (r/r): 6.9%, prognozowano 8.8%, poprzednio 9.0%
Sprzedaż detaliczna (r/r): 11.9%, prognozowano 12.1%, poprzednio 12.2%Niespodzianką nie jest fakt, że wzrost gospodarczy Chin spowalnia – w pewnym stopniu lokalnym władzom zależy na tym spowolnieniu. Problem polega na tym, że nikt nie próbuje ingerować w tempo tego spowolnienia. Chiński rząd posiada chyba nerwy ze stali, w żaden wyraźniejszy sposób nie próbuje bowiem stymulować gospodarki.

Niestety zasady korelacji są tutaj nieugięte. Wszystko co w jakikolwiek sposób powiązane jest z gospodarką Chin spada w dół. Wystarczy popatrzeć na wykresy ropy (w dół o ponad 1%), AUD/USD, które w czasie dzisiejszej sesji znajdował się poniżej 0.90, oraz rynek akcji Hong Kongu – notując sześć dni spadku z rzędu stracił około 1%.

Ropa cały czas dołuje - Chińska gospodarka wcale jej nie pomaga
Ropa cały czas dołuje – chińska gospodarka wcale jej nie pomaga

Nie możemy zapominać również o rynkach wschodzących – spora ich część posiada silne powiązania z chińską gospodarką (między innymi import) – notują obecnie najdłuższe spadki od ponad dwóch lat.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here