Naga Marketspękająca moneta bitcoinFakt, iż prezydent Chin, Xi Jinping wzywał w październiku do otwarcia się na technologię blockchain, nie oznaczał złagodzenia kursu władz tego państwa na kryptowaluty. Pomimo tego, iż jeszcze niedawno Chińczycy mogli poczytać w oficjalnym serwisie informacyjnym wspieranym przez rząd na temat Bitcoina, w tym tygodniu w Shenzen, ważnym centrum biznesowym i technologicznym na południu Chin, wydano ostrzeżenie przeciwko nielegalnej działalności związanej z kryptowalutami.


Shenzen: najpierw ostrzeżenie, później działania egzekucyjne

Ostrzeżenie zostało wydane przez Wiodącą Grupę ds. Eliminowania Ryzyk dot. Finansów w Internecie, oraz opublikowane w serwisie Eastmoney w dniu 21 listopada. W swoim komunikacie Grupa przyznaje, iż poprzez wprowadzenie zakazu działalności giełd kryptowalutowych oraz pozyskiwania finansowania poprzez ICO w 2017, niezgodna z prawem działalność związana z kryptowalutami oraz dotyczące ich ryzyka finansowe zostały w znacznym stopniu ograniczone.


Rynek CDL Token już dostępny na giełdzie CoinDeal! Sprawdź i traduj w parze z BTC!

Jednocześnie zauważa, iż poparcie dla technologii blockchain wyrażone w październikowym wystąpieniu przez prezydenta Xi Jinpinga, przyczyniło się do wzrostu spekulacji na kryptowalutach w tym kraju oraz nielegalnej działalności z nimi związanej, w tym emisji aktywów krypto, organizowaniu ICO, podawaniu nieprawdziwych informacji, że działalność opiera się na technologii blockchain, prowadzeniu giełd etc. Po zebraniu odpowiednich dowodów, Grupa planuje podejmować działania egzekucyjne przeciwko tego rodzaju działalności.

Jak podawał niedawno serwis Cointelegraph, powołując się na chińskie media państwowe, w kraju tym działa ok. 32 tys. spółek podających, iż wykorzystują technologię blockchain, podczas gdy tak naprawdę wykorzystują one szum medialny z nią związany po to, by promować swoją działalność.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here