Naga MarketsGórnik wydobywający Bitcoin BTCMimo, że Chiny są istotnym krajem na kryptowalutowej mapie świata, to bardzo możliwe, że ich pozycja wkrótce nieco osłabnie. Wszystko to za sprawą jednego z projektów znajdujących się na liście działalności przemysłowej. Pojawiły się bowiem plany, by w celu powstrzymania rosnącej presji rządu na sektor kryptowalut, całkowicie zakazać wydobycia BTC.


Chiny zamierzają wyeliminować branżę kryptowalut

Narodowa Komisja Rozwoju i Reform (NDRC) przyznała, że interesuje się opinią publiczną na temat zrewidowanej listy branż, które chce zachęcić, ograniczyć lub wyeliminować. Warto dodać, że lista ta została po raz pierwszy opublikowana w 2011 roku. Jej aktualizacja sprawiła, że do grona ponad 450 działań, które według NDRC powinny być stopniowo wycofywane dołączył zapis o wydobyciu kryptowalut, w tym Bitcoina. Chodzi tu przede wszystkim o nie przestrzeganie odpowiednich przepisów ustawowych i wykonawczych, przez co działania te są niebezpieczne a w ich wyniku marnowane są zasoby bądź zanieczyszczane środowisko.

W dokumencie nie określono jednak docelowej daty ani szczegółowego planu ograniczenia czy całkowitego wyeliminowania wydobycia BTC. Opinia publiczna ma czas do 7 maja na skomentowanie tego projektu. Państwowa gazeta Securities Times wskazuje jednak, że projekt listy “wyraźnie odzwierciedla postawę polityki przemysłowej kraju” wobec przemysłu walut kryptograficznych.

Sektor kryptowalut pozostaje w Chinach pod ścisłą kontrolą od 2017 r., kiedy to organy regulacyjne zaczęły zakazywać Initial Coin Offerings (ICO) i zamykać lokalne rynki obrotu walutami wirtualnymi. Chiny zaczęły również ograniczać wydobycie kryptowalut, zmuszając wiele dużych farm wydobywczych do przeniesienia swojej działalności gdzie indziej. Warto także przypomnieć, że to właśnie chińskie firmy należą do największych producentów sprzętu do wydobycia BTC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs złotego silnie we wtorek. Ile kosztują euro, dolar, frank i funt na rynku Forex?
Następny artykułBitcoin i rynek kryptowalut koryguje po 4 dniach wzrostów. Kurs BTC nadal nad 5 tys. USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here