Naga MarketsJak informowaliśmy juz wczoraj, po ubiegłorocznym zakazie ICO (Initial Coin Offerings), władze chińskie planują całkowicie zablokować dostęp zarówno do krajowych giełd kryptowalut jak również do tych, znajdujących się w rajach podatkowych. Jak donosi Reuters, piastujący wysokie stanowisko w tamtejszym Banku Centralnym urzędnik twierdzi, że władze powinny zakazać handlu walutami wirtualnymi zarówno na giełdach kryptowalutowych jak również pomiędzy osobami fizycznymi i firmami świadczącymi usługi powiązane z rynkiem walut cyfrowych.


Jak wynika z notatki z ubiegłotygodniowego spotkania lokalnych regulatorów, Gubernator Ludowego Banku Chin (PBOC), Pan Gongsheng stwierdził, że władze powinny zakazać handlu walutami wirtualnymi zarówno na giełdach kryptowalut jak również pomiędzy osobami fizycznymi i firmami świadczącymi powiązane usługi. Chodzi tu przede wszystkim o firmy, które świadczą usługi rynkowe, rozrachunkowe i rozliczeniowe w zdecentralizowanym obrocie wymiany wartości.

Pan Gongsheng powiedział również, że rząd będzie nadal wywierać presję na handel wirtualną walutą i zapobiegać narastaniu ryzyka na tym rynku.

Ban na giełdy i firmy kryptowalutowe

Władze krajowe i lokalne powinny zablokować giełdy, które zapewniają handel wirtualnymi walutami w tym również Bitcoinem. Zakaz musi dotyczyć również osób fizycznych i firm, które świadczą usługi związane z wymianą wirtualnych monet, w tym również dostawców portfeli do przechowywania wirtualnych tokenów.

W ubiegłym roku chińscy regulatorzy zakazali wstępnych ofert tzw. ICO, zamykali lokalne giełdy kryptowalut i ograniczali wydobywanie bitcoinów, ale pomimo represji aktywność na rynku kryptowalut i przestrzeni bitcoinów wciąż była kontynuowana poprzez alternatywne kanały.

Władze powinny także blokować krajowe i zagraniczne strony internetowe oraz aplikacje mobilne, które zapewniają chińskim użytkownikom usługi wymiany wirtualnych walut oraz nakładać sankcje na platformy udostępniające wirtualne usługi płatnicze, powiedział Pan Gongsheng. Wezwał także władze lokalne do zbadania usług, które pomagają ludziom przenosić fundusze za granicę.

Mimo, że Chiny stały się jednym z największych źródeł wydobycia kryptowaluty, Pan powiedział, że władze powinny położyć kres tej praktyce. Zaproponował, aby samorządy stosowały regulacje dotyczące cen energii elektrycznej, użytkowania gruntów, podatków i ochrony środowiska, aby kierować przedsiębiorstwami zaangażowanymi w takie działania “w kierunku uporządkowanego wyjścia”.

“Pseudofinansowe innowacje, które nie mają związku z realną gospodarką, nie powinny być wspierane” – powiedział.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGroszek (Admiral): GBPUSD, EURJPY pod kątem technicznym
Następny artykułKolejne głosy z EBC za zakończeniem QE
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here