Naga MarketsChiny rozdają 20 mln cyfrowych juanówChińskie miasto Shenzhen rozdaje kolejne 20 milionów cyfrowych juanów (3 miliony USD). Wszystko w ramach trwającego obecnie testu cyfrowej waluty banku centralnego Chin.

  • W Chinach nadal trwają testy dot. cyfrowego juana. W ich ramach władze rozdają teraz kolejne 20 mln e-juanów.
  • Wcześniejsze testy wykazały jednak pewne błędy dot. niektórych funkcji portfela na e-juana.

Juan w wersji “e”

Władze Shenzhen ogłosiły w Sylwestra, że ​​w drodze loterii rozdadzą swoim mieszkańcom 100 000 “czerwonych paczek”, z których każda będzie warta 200 cyfrowych juanów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z zapowiedzią, zwycięzcy loterii będą mogli wydać cyfrowe juany między 7 a 17 stycznia w ponad 10 000 sklepów, restauracji i supermarketów w Shenzhen.

W październiku ubiegłego roku Shenzhen przeprowadziło pierwszy w Chinach test e-juana w ramach loterii wartej łącznie 1,5 miliona USD, dostępnej wtedy dla tylko 50 000 mieszkańców, którzy mogli wydać tak otrzymane pieniądze w około 3000 lokalnych sklepów.

Suzhou

Z kolei w grudniu inne miasto – Suzhou – zwiększyło swoje wysiłki w celu przetestowania chińskiego e-juana. Test w Suzhou zakończył się 27 grudnia. Rząd Suzhou podał tydzień temu w poście na WeChat, że 96 614 zwycięzców loterii w mieście dostało swoje cyfrowe juany i wydało równowartość prawie 3 milionów USD.

Według postu, 55 proc. cyfrowych juanów wydano w sklepach stacjonarnych, podczas gdy reszta została użyta w czasie zakupów, jakie przeprowadzono za pośrednictwem chińskiej platformy handlu elektronicznego JD.com. Ponadto 536 osób przetestowało funkcję płatności dotykowej w trybie offline.

Warto dodać, że najnowszy test w Shenzhen nie obejmie niektórych funkcji, które były sprawdzane w Suzhou. Chodzi np. o opcję płatności online i funkcję płatności dotykowej offline.

Według raportu Beijing Business Today z 3 stycznia, test w Suzhou ujawnił bowiem pewne techniczne błędy i luki w funkcji płatności offline, dlatego w nowym teście w Shenzhen nie zastosowano tej technologii.

Wiele wskazuje na to, że e-juan trafi na rynki już w 2021 r.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here