Naga MarketsW poniedziałkowym wydaniu programu Surowcowe.info prowadzonego przez Bogusza Kasowskiego poruszono temat chińskiej produkcji stali. Produkcja stali surowej w Państwie Środka osiągnęła rekordowy poziom prawie 1 mld ton (996,34 mln ton) w 2019 roku, wywołany przez prężny rynek nieruchomości i silny popyt, gdy Pekin zwiększył wydatki na infrastrukturę. Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wczorajszego materiału.


Gospodarka Chin pozostaje na stabilnym poziomie

Wzrost produkcji w grudniu wyniósł +12% r/r. Inwestycje w nieruchomości w Chinach wzrosły o 9,9% r/r. Stopień wykorzystania mocy produkcyjnych w stalowniach wzrósł do 78,99% w porównaniu do 76,80% na koniec 2018 roku. Prognozowany popyt na stal surową w Chinach ma wynieść 890 mln ton w 2020 roku (+2% r/r) – oznajmił Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here