Naga Marketsfigurki chińskich filozofów chinyChiny: Stały Komitet 13. Narodowego Kongresu Ludowego w Chinach uchwalił w sobotę ustawę o kryptografii, która wejdzie w życie 1 stycznia 2020 r. O sprawie donoszą chińskie media.

Ogłoszenie nastąpiło dzień po tym, jak prezydent Chin Xi Jinping wezwał kraj do pełnego wykorzystania możliwości technologii blockchain.

Chiny a kryptowaluty

Podczas gdy Chiny nadal zakazują handlu niezależnymi kryptowalutami,w tle eksperci banku centralnego pracują nad własną krajową walutą cyfrową. Kryptografia, jako integralna podstawa technologii blockchain, może być kluczem do dążenia tego kraju do zwiększenia konkurencyjności na rynku fintechowym na całym globie.

Nowe prawo ma na celu – zdaniem jego twórców – sprostanie pojawiającym się wyzwaniom regulacyjnym i prawnym w przypadkach zastosowań kryptografii komercyjnej, ponieważ ta odgrywa coraz ważniejszą rolę w rozwoju chińskiej gospodarki. Tak sugeruje uzasadnienie do najnowszego projektu ustawy.

Zgodnie z powyższym czytamy w ustawie:

„Potrzebne są jasne wytyczne i regulacje, aby ocenić komercyjne technologie kryptograficzne stosowane w głównych dziedzinach związanych z interesem narodowym, ponieważ obecny system nie jest już odpowiedni dla branży”.

Chiny uważają, że nowe prawo zachęci do prowadzenia dalszych badań i rozwoju komercyjnych technologii kryptograficznych, jednocześnie budując zintegrowany znormalizowany system regulacyjny dla tego nowego rynku.

Już w lipcu chiński parlament wydał projekt propozycji dot. nowej ustawy, prosząc o komentarze środowisko eksperckie.

Nowe przepisy

Ustawa obejmuje szereg kwestii: od zgodności standardów branżowych z innymi międzynarodowymi systemami kryptograficznymi po to, czy firmy powinny dobrowolnie weryfikować swoje komercyjne przypadki użycia z władzami.

Według chińskiego parlamentu nowe prawo będzie również zachęcać do ogólnokrajowych wysiłków edukacyjnych, takich jak działania publiczne, mające na celu promowanie kryptografii wśród urzędników państwowych, firm i grup społecznych.

W odpowiedzi na poprzedniego słowa prezydenta Chin, który powiedział, że jego kraj musi wspierać blockchaina, kurs bitcoina i innych kryptowalut mocno wzrósł. Niektórzy uważają, że lider Chin napędził na rynku większy entuzjazm niż wcześniej informacje o Bakkt czy LibraCoin Facebooka. Jak na razie jednak nie wiadomo, jakie konkretne działania podejmą Chiny względem rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here