Naga MarketsKurs dolara i juana (USD/CNH) w tle odrodzenia gospodarki ChinEkonomista w grupie UOB, Ho Woei Chen, ocenił najnowsze oficjalne dane PMI z chińskiej gospodarki. Chiński Manufacturing Purchasing Managers Index (PMI) wzrósł o 0,3 punktu do 50,9 w czerwcu podczas gdy wskaźnik PMI dla przemysłu skoczył o 0,8 punktu do 54,4 w czerwcu – najwyższy odczyt od listopada 2019 roku, kiedy to był na tym samym poziomie. Choć chińska gospodarka szybko wstaje z kolan, dalszego wsparcia rządowego najprawdopodobniej będą potrzebowały małe firmy oraz sektor bankowy. Para USD/CNH oscyluje w środę przy poziomie 7,06.

  • Lepsze niż oczekiwano odczyty PMI zarówno dla sektora produkcyjnego, jak i usługowego
  • Popyt zewnętrzny na produkty i usługi z Chin silnie rośnie
  • Mimo wszystko nie obejdzie się bez dalszego wsparcia rządowego
  • Para USD/CNH pozostanie w konsolidacji 7,04 – 7,10

Chiny: Ożywienie przychodzi szybciej niż przewidywano – UOB

chinyLepsze niż oczekiwano odczyty PMI zarówno dla sektora produkcyjnego, jak i usługowego wskazują na silniejsze ożywienie w chińskiej gospodarce w czerwcu, ponieważ kraj ten utrzymuje drugą falę COVID-19 pod kontrolą, a globalny popyt rośnie, gdy kolejne gospodarki znoszą blokady – napisano w raporcie.

Kluczowe subindeksy w indeksie PMI dla przemysłu poprawiły się w czerwcu, w tym produkcja (53,9 vs 53,2 w maju), nowe zamówienia (51,4 vs 50,9 w maju) i nowe zamówienia eksportowe (42,6 vs 35,3 w maju).

Ogromne odbicie w subindeksie nowych zamówień eksportowych zwiększa pewność, że popyt zewnętrzny silnie rośnie – dodano.

Jednak pomimo poprawy wskaźników PMI w czerwcu, słabość zatrudnienia oraz słabe wyniki małych przedsiębiorstw w ocenie eksperta nadal wymagają trwałych środków wsparcia rządowego, w tym obniżek stóp procentowych i stóp rezerw obowiązkowych banków (RRR), a także wsparcia finansowego tj. kredyty i pożyczki.

Kurs USD/CNH: Neutralne nastawienie pozostaje niezmienione

Stratedzy walutowi z grupy UOB nadal oczekują, że para walutowa USD/CNH będzie oscylować w przedziale 7.04 – 7.10 w najbliższych tygodniach.

Następne 1-3 tygodnie: W ciągu ostatnich kilku dni handel na USD/CNH odbywał się w stosunkowo wąskim przedziale. Na razie nie ma zmiany w naszej najnowszej narracji z ostatniego czwartku (25 czerwca, kurs po 7.0760). Nadal oczekujemy, że USD będzie handlował w bok, prawdopodobnie na razie w szerokim zakresie 7.0400 – 7.1000 – podsumowano.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs USDCNY na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs USDCNY na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here