Naga MarketsCyfrowy juan coraz bliżej? Chiny z nowym programem pilotażowym CBDCMieszkańcy chińskiego miasta Suzhou, około 105 km na zachód od Szanghaju, będą mogli ubiegać się o wygraną 200 juanów za pośrednictwem systemu loterii. Cyfrowa waluta będzie wysyłana za pośrednictwem aplikacji i może być używana tylko w jednym z największych krajowych sklepów internetowych, JD.com (JD).

  • Jeszcze w październiku, centralny bank Chin, rozprowadził w sumie 10 milionów juanów do osób fizycznych w Shenzhen, w podobny sposób.
  • Testowe projekty cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) są krokiem w kierunku bezgotówkowego społeczeństwa lub wdrożenia waluty alternatywnej,
  • W przeciwieństwie do zdecentralizowanych walut kryptograficznych, takich jak Bitcoin (BTC/USD), Ehtereum (ETH/USD), Ripple (XRP/USD)) lub innych monet cyfrowych, juan będzie zarządzany przez bank centralny.

Cyfrowa waluta w Chinach coraz bliżej?

Podczas gdy inne rządy, takie jak Stany Zjednoczone, wspomniały o możliwości wprowadzenia kiedyś w przyszłości waluty cyfrowej kontrolowanej przez bank centralny, Chiny wydają się być największą gospodarką, która będzie pilotować ten program, potencjalnie czyniąc handel międzynarodowy bardziej płynnym poprzez oparcie się na technologii łańcuchów blokowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cyfrowy program walutowy Chin jest realizowany w momencie silniejszego odbicia gospodarczego. Listopadowy eksport z Chin skoczył o 21,1% w porównaniu z rokiem poprzednim. Popyt ten był najszybszym wzrostem od lutego 2018 roku i zwiększył nadwyżkę handlową z USA z 31,3 mld dolarów w październiku do 37,42 mld dolarów w listopadzie. Oprócz tego Chiny planują w najbliższych latach wyprzedzić USA w produkcji ropy.

Plus500

Wszystko to może mieć wpływ na spadek wyceny dolara wobec chińskiego Renminbi (USD/CNH), który podczas porannego handlu spadł o 9,1% z poziomu 7,19 CNH z majowych szczytów do 6,53 CNH. Ponadto, chiński indeks giełdowy A50 wzrósł o 46% od 18 marca, z 11 492 punktów do 16 876 punktów.

Podczas gdy cyfrowy juan jest nadal w fazie pilotażowej, presja ze strony chińskiego rządu, aby przetestować monetę CBDC, może być odczuwalna przez waluty na całym świecie.

Oryginalny artykuł został opublikowany na blogu brokera Plus500. Sprawdź ofertę instytucji i rozpocznij handel FX/CFD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPolsko-węgierskie veto i Brexit – przed nami polityczne trzęsienie ziemi? – Świat walut
Następny artykułKurs funta na rozstaju przez Brexit i Covid-19. EUR/GBP najwyżej od 1,5 miesiąca
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here