Naga Marketsflaga chinyAnalitycy Danske Bank zwracają uwagę, że chińskie dane dotyczące produkcji przemysłowej pozytywnie zaskoczyły inwestorów. Wzrost gospodarczy podskoczył aż do 6,2% r/r w listopadzie z 4,7% r/r w październiku. Z kolei eksperci z Nordea Markets uważają, iż konflikt handlowy na linii USA-Chiny nie został zażegnany pomimo podpisania umowy fazy pierwszej.


Zobacz również: Chiny ponownie uderzą w kryptowaluty?

Chiny: Oznaki stabilizacji – Danske Bank

W ocenie ekspertów taki odczyt sugeruje, że wzrost PKB zmieści się w górnej części docelowego zakresu 6-6,5% oraz zmniejszyło się ryzyko spadku PKB poniżej 6%.

Sprzedaż detaliczna w Chinach w listopadzie również okazała się lepsza w tym tygodniu i wykazała wzrost do 8,0% r/r z 7,2% r/r w październiku. Dane są jednak zmienne i bardziej ogólnie pokazują obraz stabilizacji w zakresie 7-8% w ciągu ostatnich sześciu miesięcy – napisano w raporcie.

Wojna handlowa: Umowa fazy pierwszej nie zmienia ogólnego obrazu – Nordea

pięści chiny usaWedług analityków Nordea Markets głównym tematem globalnym w 2019 r. była wojna handlowa między dwoma mocarstwami i chociaż USA i Chiny ogłosiły długo oczekiwaną umowę pierwszego etapu w grudniu, wyzwania i niezgodności w relacjach będą się utrzymywać.

Najważniejszym rezultatem umowy jest to, że obie strony obiecały, iż nie będą dalej podnosić taryf, jak pierwotnie planowano. Wyraźnie eliminuje to ryzyko pogorszenia globalnej gospodarki na 2020 r. Choć niechęć Chin do kontynuacji reform strukturalnych oznacza, że ​​wyzwania w stosunkach handlowych będą kontynuowane i raczej mało kto oczekuje osiągnięcia kompromisu w przyszłym roku – podsumowano.

Kurs dolara kolejny rok na plusie względem juana chińskiego

Notowania pary walutowej USDCNY w mijającym roku odnotowały silny wzrost z poziomu około 6,70 aż do niemal 7,20 w szczytowym momencie. Pod koniec 2019 roku kurs oscyluje nieco pod psychologicznym poziomem 7,00. Jego trwałe przebicie otworzy drogę do lokalnego dołka 6,8320 oraz tegorocznego minimum 6,67. Z drugiej strony wzrost powyżej listopadowego szczytu 7,07 umożliwi ponowny test poziomu 7,1850.

Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs USDCNY na interwale tygodniowym, tradingviewcom
Kurs USDCNY na interwale tygodniowym, tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here