Naga MarketsKurs dolara (USD/CNY) w górę! Chińczycy ostrzegają USA przez "nową Zimną Wojną"Chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi w publicznym wystąpieniu zwrócił uwagę Stanom Zjednoczonym. Jak powiedział, USA powinny porzucić “pobożne życzenie zmiany Chin. Ostrzegł przy tym, że niektórzy amerykańscy politycy spychają relację obu krajów w kierunku “nowej Zimnej Wojny”. Kurs dolara do juana wybił w górę do poziomów z października ubiegłego roku.

  • Próba zmiany Chin przez USA to “pobożne życzenia”, uważa Wang
  • USA nie powinny przekraczać “czerwonej linii” na Tajwanie
  • Dolar zyskuje do chiński juana w poniedziałek

Życzeniowe myślenie USA

W ostatnich miesiącach, sytuacja na lini USA-Chiny mocno się zaogniła. Prezydent USA Donald Trump oraz niektórzy politycy obwiniają Pekin o pandemię koronawirusa. Oliwy do ognia dolała decyzja Chin o wprowadzeniu polityki bezpieczeństwa w Hongkongu. Teraz dodatkowo pojawiła się kwestia Tajwanu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na konferencji prasowej, minister spraw zagranicznych Wang Yi powiedział, że Stany Zjednoczone powinny zrezygnować z “życzeniowego myślenia” o zmianie Chin, ostrzegając, że niektórzy amerykańscy politycy spychają relacje do “nowej Zimnej Wojny”.

Chiny nie mają zamiaru zmieniać ani zastępować Stanów Zjednoczonych. Pobożnym życzeniem USA jest również zmiana Chin –  powiedział Wang w niedzielę podczas corocznej konferencji prasowej na spotkaniu Narodowego Kongresu Ludowego w Pekinie. Wang skrytykował przy tym USA za spowolnienie negocjacji nuklearnych z Koreą Północną. Jednocześnie ostrzegł, by Stany Zjednoczone nie przekraczały „czerwonej linii” Pekinu na Tajwanie.

Kurs dolara wybija ponad ważny opór

Notowania dolara do juana od ponad dwóch miesięcy poruszały się w zakresie. Dolne ograniczenie tej konsolidacji wypada przy 7,04 CNY, a górne w pobliżu 7,12 CNY.

W piątek para walutowa USD/CNY wybiła ponad górną bandę zakresu i tym samym znalazła się na poziomach z października ubiegłego roku. W obecnym tygodniu notowania cały czas utrzymują się ponad poziomem 7,12, który teraz działa jako wsparcie.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kurs dolara do juana – wykres dzienny

Wybicie ponad opór otworzyło drogę celom znajdującym się wyżej. Najbliższa kluczowa strefa obrony wypada w okolicach 7,18 CNY.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here