Naga MarketsWojna handlowa pomiędzy USA i ChinamiJak donosi Chiński Bank Centralny, spadki w krótkim terminie na juanie nie są pewne. Kluczowe będzie spotkanie grupy G20 pod koniec tego miesiąca. Ostatnio bank centralny zdecydował się na wyższą stopę procentową, niż oczekiwałby tego rynki, jednak spadki na USD/CNY zostały szybko zatrzymane.


Chiny ostrzegają sprzedających juana przed szczytem G20

Donald Trump zagroził ostatnio, że jeśli nie dojdzie do spotkania z prezydentem Xi Jinpingiem na szczycie G20 w Osace, to cła na Chiny zostaną ponownie podniesione. Wojna handlowa jest w dalszym ciągu na pierwszym planie, dlatego inwestorzy bacznie śledzą przebieg ruchów ze strony USA i Chin.

Jak mówi gubernator Yi Gang: Nie zależy nam na żadnym konkretnym poziomie na juanie. Jednak oficjalne działania mogą sugerować analitykom, że władze chcą uniknąć niekontrolowanego ruchu w jedną stronę. Od czasu globalnego kryzysu finansowego nie widzieliśmy wyjścia kursu USD/CNY powyżej 7,00. Jednak w ostatnim czasie kurs coraz śmielej zbliża się do szczytów z października 2018 roku. Jedno jest pewne, inwestorzy będą bacznie przyglądać się spotkaniu G20, niewykluczony jest jakiś nagły ruch w jedną ze stron, na pewno zmienność będzie podwyższona.

„Chiny mogą próbować utrzymać stabilność juana w najbliższym czasie, licząc na zawarcie umowy handlowej na szczycie G20” – powiedział Ken Cheung, starszy strateg walutowy w Mizuho Bank Poza tym, bank centralny być może trzeba „pomóc uczestnikom rynku w przetrawienie psychologicznego poziomu 7”.

Zobacz także: Ropa naftowa kontynuuje spadki, a indeksy korygują wzrosty

Trend wzrostowy na USD/CNY

Tak jak wspomniałem wyżej, kurs juana coraz śmielej zbliżą się do kluczowej strefy oporu . Jeżeli doszłoby do wybicia rejonów 6,9700, moglibyśmy mieć do czynienia z kolejną silną falą wzrostową. Aktualnie wsparciem jest poziom 6,8814, który wynika z lokalnego układu 1:1, jest to największa korekta na ruchu wzrostowym trwającym od marca. Jeżeli zostałby on zanegowany, to spadki mógłby sięgnąć nawet 6,8040. Jednak jak na razie utrzymuje się tendencja wzrostowa i brakuje sygnałów sprzedaży.

Źródło: Tradingview


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here